Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Rzemieślnicy świętowali Dzień Rzemiosła

W niedzielę członkowie pilskiego Cechu Rzemiosł Różnych oraz ich goście świętowali Dzień Rzemiosła. Z tej to okazji w kościele w Motylewie odprawiona została msza w intencji rzemieślników, a w siedzibie Cechu rozdano szereg odznaczeń i dyplomów dla najbardziej zasłużonych.
Rzemieślnicy świętowali Dzień Rzemiosła

-Rzemiosło, rzemieślnicy – doświadczenie, praca, uczciwość, upór, sztuka, kwalifikacje, podnoszenie umiejętności, przekazywanie wiedzy. Te wszystkie wymienione cechy można sobie przypisać, przekonać się, czy do mnie pasują, czy ja do nich pasuję- mówił podczas uroczystości Starszy Cechu, Jan Janczewski. -Brzmi dumnie, jestem szefem firmy, nie tylko kieruję ale i sam osobiście pracuję, wytwarzam produkty, które trzeba potem zbyć. Wykonuję usługę z której ma być zadowolony biorca-klient. Moja usługa nie zależy dzisiaj tylko od wykonania ale także od ceny jaką trzeba zapłacić, terminu. Żeby być lepszym, solidniejszym musimy wprowadzać nowe technologie, nowe pomysły i przekazywać to swoim następcom.

Podczas niedzielnej uroczystości starszy cechu podsumował działalność Cechu w pierwszych miesiącach roku. Wyróżnił członków Cechu- laureatów Konkursu Gospodarczo-Samorządowego HIT 2016: Park Drobiarski w Śmiłowie, Piekarnię-Cukiernię „CHRUPEK” F.P.T. Miedzińscy w Złotowie, Zakład Instalacji Sanitarnych C.O. i Gazu Marian Madej w Pile, Zakłady Mięsne Henryka Stokłosy w Śmiłowie, Stanisława Pircha właściciela Pralni „SONIA” w Pile, Piekarnię „ROGALIK Wiesława i Janusz Dudek” w Trzciance. Wyróżnił też laureatów tytułu „HIT Promocji Regionu”- budowniczych wizerunku własnych przedsiębiorstw. W gronie tym znalazł się Henryk Stokłosa – przedsiębiorca, senator sześciu kadencji, a także sam Starszy Cechu, Jana Janczewski.

Dziękowano wszystkim, którzy brali udział w targach edukacyjnych oraz subregionalnych targach pracy i kariery, osobom i firmom, bez których nie mogłyby się odbyć kolejne Mistrzostwa Piły w jedzeniu pączków na czas oraz wszystkim, zaangażowanym w działalność Cechu.

***

Na wniosek Cechu Rzemiosł Różnych w Pile, Związek Rzemiosła Polskiego w Warszawie wyróżnił:

Honorową Odznaką Rzemiosła : Juliana Wojnarowicza (Zakład Mechaniki Pojazdowej w Pile), Tadeusza Majewskiego (Zakład Mechaniki Pojazdowej i Konserwacji Podwozi w Pile).

Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu na wniosek Cechu Rzemiosł Różnych w Pile przyznała odznaki „za zasługi w rozwoju rzemiosła wielkopolskiego”. Za zaangażowanie i promowanie środowiska rzemieślniczego srebrne odznaczenia otrzymali: Anna Wiluś (pracownik Pralni „SONIA” Stanisław Pirch w Pile, Piotr Józefowicz (pracownik Pralni „SONIA” Stanisław Pirch w Pile), Teresa Piotrowska (pracownik „FOTO-DANIEL” w Pile), Alicja Rożek (pracownik Zakładu Instal.Sanitar. C.O. i Gazu Marian Madej w Pile), Wojciech Thiede (pracownik Zakładu Instal.Sanitar. C.O. i Gazu Marian Madej w Pile), Marek Wojczyński pracownik Zakładu Instal.Sanitar. C.O. i Gazu Marian Madej w Pile.

Zarząd Cechu Rzemiosł Różnych w Pile za wybitne osiągnięcia przyznał: Dyplom CRR wraz z medalem dla: Zygmunta Selwata (Firma WYPIG w Pile, jeden z pierwszych pilskich Rzemieślników); Eugeniusza Oseska - Prezesa Pilskiego Bractwa Kurkowego TARCZA w Pile, za dotychczasową współpracę z pilskim Cechem, osobiste zaangażowanie w zakresie przekazywania historii Bractw Kurkowych i rzemiosła młodzieży rozpoczynającej naukę w zawodach rzemieślniczych. Zarząd Cechu Rzemiosł Różnych w Pile za wybitne osiągnięcia i zasługi dla Cechu Rzemiosł Różnych w Pile przyznał: Dyplom z medalem CRR dla: Zbigniewa Grabowskiego -Zakład Dekarski w Pile, Urszuli Kwiatkowskiej -Studio Fryzjerskie Damsko-Męskie w Pile, Łucji Rusieckiej- Salon Fryzjerski w Wyrzysku, Bronisława Bilika i Wiesława Andrzejewskiego -„AUTOWTRYSK” s.c. w Pile, Franciszka Miedzińskiego-„CHRUPEK” PPHU Sp.J. Miedzińscy F.P.T. w Złotowie.

Zarząd Cechu Rzemiosł Różnych w Pile wyróżnił za długoletnie prowadzenie działalności gospodarczej - Dyplomem Jubileuszowym : za 25 lat prowadzenia działalności gospodarczej Jana i Adama Praniuk - PHU AMON w Pile.

***

-Rzemieślnicy – Rzemiosło to nie tylko praca, ale także spotykanie się, pokazywanie się na zewnątrz. Jesteśmy, pracujemy dla miasta, regionu, tworzymy nowe miejsca pracy. Nie narzekamy choć nie zawsze jest z górki- podsumował Jan Janczewski.

Uroczystość zakończyło spotkanie przy kawie.

Czytaj także we wtorkowym wydaniu TN



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama