Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Piła - Nowy ciężki samochód ratownictwa technicznego

Pilscy strażacy otrzymali nowy ciężki samochód ratownictwa technicznego na podwoziu Scanii P450 (4x4) z żurawiem hydraulicznym. Jest to jeden z siedmiu takich pojazdów, które trafiły w roku bieżącym do strażackich remiz w całej Polsce.
Piła - Nowy ciężki samochód ratownictwa technicznego

Obsadę samochodu stanowi trzech strażaków. Samochód posiada na swoim wyposażeniu m.in.: wciągarkę samochodową, osprzęt do żurawia (trawerse ładunkową, szekle, zawiesia), zabudowany agregat 20 kVA oraz przenośny agregat 8 kVA, maszt do oświetlenia pola pracy, osprzęt elektryczny (rozdzielacze, przedłużacze, reflektory przenośne), sprzęt hydrauliczny (rozpieracze, nożyce, cylindry rozpierające, agregaty hydrauliczne, węże hydrauliczne) i pneumatyczny (węże pneumatyczne, poduszki pneumatyczne, sterowniki, reduktory), sprzęt i narzędzia ratownicze dodatkowe (pilarki łańcuchowe, piły tarczowe, młoty udarowe, elektronarzędzia, podręczny sprzęt burzący, lanca tlenowa do cięcia termicznego) sprzęt sanitarny i ochronny (zestaw PSP R1, defibrylator AED, nadciśnieniowe aparaty powietrzne, ubrania specjalne chroniące przed czynnikami chemicznymi) sprzęt dodatkowy i pomocniczy (drabiny, elektryczny wentylator nadmuchowo – wyciągowy w wykonaniu przeciwwybuchowym, kamera termowizyjna, zestaw sprzętu pomiarowego, sprzęt do zabezpieczenia miejsca zdarzenia) oraz wiele innego sprzętu.

Samochód z tak bogatym wyposażeniem znacznie wpłynie na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w naszym regionie, zwłaszcza podczas usuwania skutków miejscowych zagrożeń w tym wypadków w komunikacji drogowej czy kolejowej.

Całkowity koszt zakupu nowego pojazdu wyniósł 2 281 650 zł. Zakup możliwy był dzięki dofinansowaniu ze środków Funduszu Spójności Unii Europejskiej w ramach Projektu „Usprawnienie Systemu Ratownictwa w Transporcie Kolejowym”.


 

Opracowanie: mł. kpt. Jacek Michalski, JRG 1 Piła

Zdjęcia: Marcin Wężowski

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama