Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Starosta nie krył zadowolenia!

Zaraz po Kaczorskiej Dziesiątce odbyła się druga impreza biegowa z cyklu ,,Biegaj z nami” - Papieski Bieg Przełajowy im. św. Jana Pawła II
Starosta nie krył zadowolenia!

Na 9-kilometrowej trasie Skrzatusz – Stara Łubianka, rywalizowało blisko 300 uczestników.

Zadowolenia z takiej frekwencji nie krył starosta pilski.

- Miło was widzieć w takiej liczbie. Gratuluję wszystkim udziału i zapraszam na następne zawody w ramach cyklu „Biegaj z nami” – mówił za metą patron przedsięwzięcia, Eligiusz Komarowski.

W biegu niespodzianki nie było . Znów błysnął Miłosz Czechowicz z Piły (trzeci w Równopolu)  i Michalina Makowiecka z Kaczor. Ciekawostkę stanowił fakt, że bieg ukończył znany nam pilanin - Marian Małecki, który jeszcze nie tak dawno ukończył 80 lat! Brawo Panie Marianie!.

Dodajmy, że impreza, zorganizowana przez Stowarzyszenie Biegaczy Gminy Szydłowo, miała także motyw charytatywny. Część wpisowego przekazano rodzinie niepełnosprawnego chłopca z Leżenicy - Jakuba Saksa.

Co więcej,  dzięki Justynie Jasoń – Pawłowskiej, udało się zorganizować zbiórkę odzieży dla dzieci i młodzieży pod nazwą „Sportowy Przegląd Szafy”.

Akcja, której patronował starosta pilski, zakończyła się sukcesem.

Zwycięzcy IX Papieskiego Biegu Przełajowego im. św. Jana Pawła II (Skrzatusz – Stara Łubianka):

Mężczyźni - 1. Miłosz Czechowicz (Piła) 29:59, 2. Michał Kuster (Wysoka) 30:25, 3. Szymon Drożdż (Stara Łubianka) 30:55; Kobiety – 1. Michalina Makowiecka (Kaczory) 36:00, 2. Bernadeta Klawińska (Wałcz) 38:10, 3. Natalia Michalska (Kaczory) 38:20.

Kolejny etap powiatowego cyklu „Biegaj z nami” - Bieg im. Alojzego Graja w Łobżenicy, odbędzie się w niedzielę, 21 maja. Start o godz. 16:00.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama