Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

WAWRZYN DLA PANI ALEKSANDRY

Aleksandra Błażejewska, obok tytularnego sponsora Klubu Żużlowego Unia Leszno firmy Agregaty FOGO Sp. z o.o. z Wilkowic i Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk oraz kilku innych osób z Wielkopolski, znalazła się w elitarnym gronie tegorocznych laureatów Wawrzynów Pracy Organicznej. Nagroda została przyznana na wniosek Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego, podczas VI Dni Pracy Organicznej, zorganizowanych przez Unię Wielkopolan i Wielkopolski Instytut Jakości w Poznaniu. Konkursowi patronowali: wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann i marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak.
WAWRZYN DLA PANI ALEKSANDRY

Wawrzyny Pracy Organicznej to wyróżnienia przyznawane współczesnym organicznikom, działaczom i organizacjom, za aktywny wkład w rozwój społeczny, gospodarczy i kulturalny Wielkopolski. W tym roku do konkursu zgłoszonych zostało kilkudziesięciu kandydatów, wyróżniono tylko sześciu, w tym m.in. tytularnego sponsora Unii Leszno Agregaty FOGO, firmy która wspiera wiele przedsięwzięć sportowych, społecznych i charytatywnych, działające od 160 lat na rzecz rozwoju nauki w Wielkopolsce Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk oraz właśnie Aleksandrę Błażejewską, prezes Nadnoteckiego Stowarzyszenia Społeczno-Sportowego „Sprawni-Razem” w Pile.

- Z wielką satysfakcją przyjąłem informację o nagrodzie przyznanej pani Aleksandrze Błażejewskiej. Sam – w porozumieniu z Zarządem Powiatu - wnioskowałem o to prestiżowe wyróżnienie,  bowiem na co dzień widzę, ile pracy dla dobra osób niepełnosprawnych wykonuje nasza laureatka. Zasługi pani Aleksandry Błażejewskiej, Honorowej Obywatelki Miasta Piły, są nie do przecenienia. Zapewniam, że nadal będę wspierał wszystkie akcje, które pani Aleksandra firmuje. Najbliższa z nich – XXXIII Lekkoatletyczne Igrzyska NIKE - czeka nas już 11 maja – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski, który towarzyszył bohaterce podczas poznańskiej gali.

Aleksandra Błażejewska została uhonorowana Wawrzynem im. Emilii Sczanieckiej. Jest to nagroda przyznawana kobietom, których działalność ma wyjątkowe znaczenie dla wielkopolskiej społeczności. Jej patronka – Emilia Sczaniecka – była działaczką społeczną i narodowościową, pomagała powstańcom trzech zrywów niepodległościowych - listopadowego, styczniowego i poznańskiego. Była filantropką, a sławę zyskała jako siostra miłosierdzia i gorliwa opiekunka Towarzystwa Pomocy Naukowej.

- Jestem zaszczycona. Bardzo dziękuję za tak wspaniałe wyróżnienie – powiedziała wzruszona laureatka.
 
Aleksandra Błażejewska jest magistrem pedagogiki specjalnej (rewalidacja upośledzonych umysłowo). Studia ukończyła w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie. Od 1984 roku jest organizatorką igrzysk lekkoatletycznych i zawodów w piłce nożnej, a także zawodów halowych dla uczniów niepełnosprawnych. Z jej inicjatywy w 1995 r. w Pile powstał Wojewódzki Oddział Polskiego Towarzystwa Społeczno-Sportowego „Sprawni-Razem”. Aktualnie jest Prezesem Stowarzyszenia „Sprawni-Razem” w północnej Wielkopolsce. Stowarzyszenie obejmuje działalnością 5 powiatów. Aleksandra Błażejewska jest również wiceprezesem Oddziału Wielkopolskiego Towarzystwa.
Pani Aleksandra Błażejewska otrzymała za swoją działalność liczne odznaczenia i wyróżnienia. Wśród nich, prócz tytułu Honorowego Obywatela Miasta Piły, znajdują się m.in.: medal „Kryształowe Serce” Polskiego Towarzystwa Społeczno-Sportowego „Sprawni-Razem”, Złota Odznaka Urzędu Kultury Fizycznej i Sportu „Zasłużony działacz kultury fizycznej” oraz Złota Odznaka „Za Zasługi Dla Sportu” Ministra Edukacji Narodowej. Nadnoteckie Stowarzyszenie Społeczno-Sportowe „Sprawni-Razem” pod jej kierownictwem otrzymało ostatnio również nominację do nagrody Zarządu Powiatu w Pile „Lider Sukcesu 2016” w kategorii działalność społeczna i zawodowa.

Źródło: powiat



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama