Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Pieszy Rajd Patriotyczny

W ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w sobotę, 16 czerwca w gminie Kaczory odbył się Pieszy Rajd Patriotyczny z Rzadkowa do Miejsca Pamięci Narodowej na Wzgórzach Morzewskich.
Pieszy Rajd Patriotyczny

Organizatorami wydarzeń były: Stowarzyszenie „Jeziorki Aktywna Wieś”, Dom Pomocy Społecznej i Zespół Szkół Specjalnych w Rzadkowie, Stowarzyszenie „Patriotyczna Brać” z Piły oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej w Morzewie. Rajd wsparła gmina Kaczory, Centrum Kultury w Kaczorach, a jego pomysłodawcą był poseł na Sejm RP - Grzegorz Piechowiak.

Marek Kąckowski, wspołorganizator Rajdu:- O godz. 11:00 liczna grupa piechurów, wśród których byli podopieczni DPS oraz uczniowie ZSS w Rzadkowie, wychowankowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Piły, a także uczniowie ze szkół gminy Kaczory wraz z opiekunami, dotarła pod Pomnik Ofiar Gór Morzewskich, gdzie rozpoczęły się oficjalne uroczystości. Wśród szacownych gości znalazł się Poseł Grzegorz Piechowiak, przedstawiciele powiatu pilskiego, gminy Kaczory oraz delegacje sołectw, w tym sołtys wsi Jeziorki - Janusz Michaelis, a także przedstawiciele stowarzyszeń.

Ku pamięci ofiar mordu na Wzgórzach Morzewskich odśpiewano hymn państwowy oraz odczytano apel poległych. Pod pomnikiem zostały złożone wiązanki kwiatów i znicze.

Następna, mniej oficjalna, część imprezy odbyła się w świetlicy przy remizie OSP w Morzewie, gdzie uczestnicy Rajdu również dotarli pieszo. Wszyscy otrzymali pamiątkowe medale oraz drobne słodkie upominki, a poszczególne drużyny piłki nożne. Można było uraczyć się pysznym żurkiem oraz domowym ciastem.

Tu przewidziano także liczne atrakcje dla uczestników, m.in. prelekcję o tematyce historycznej, nawiązującą do wydarzeń, które miały miejsce na tutejszych terenach, konkurs plastyczny, pokaz pierwszej pomocy, strzelanie z wiatrówki oraz nielimitowane ilości waty cukrowej...

W rajdzie uczestniczyło ponad 100 osób, a środki na jego realizacje organizatorzy otrzymali z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Specjalne podziękowania dla Stowarzyszenia „Daj radość niepełnosprawnym” z Piły, strażaków z OSP Morzewo i Tadeusza Stępniewskiego z Morzewa.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama