Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Otwarcie klubu seniora w Czarnkowie

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Miasta Czarnków Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej aktywnie pozyskuje fundusze europejskie. W 2018 roku realizowane są trzy projekty w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Dzieje się sporo. W piątek otwarto Klub Seniora.
Otwarcie klubu seniora w Czarnkowie

Głównym celem inicjatyw projektowych jest zaspokajanie potrzeb mieszkańców Naszego Miasta poprzez różnorodne wsparcie aktywizacji i integracji społeczno-zawodowej, poprawę dostępu do usług społecznych i zdrowotnych oraz wzmocnienie zaplecza specjalistów w różnych dziedzinach.

Łączna wartość pozyskanych dla budżetu Miasta Czarnków (MOPS) to ponad 1,5 mln złotych dofinansowania unijnego. Dzięki tym środkom mieszkańcy mają możliwość skorzystać z bezpłatnych: usług opiekuńczych świadczonych w miejscu zamieszania, usług specjalistycznych (rehabilitacji, pielęgniarki, psychologów) oraz usług asystenckich dla osób z niepełnosprawnością. Właśnie został otwarty Klub Seniora, który funkcjonuje przy Centrum Senioralnym Miasta Czarnków. Planuje się również uruchomienie mieszania wspomaganego.

Obecnie mieszkańcy mają bezpłatny dostęp do specjalistów: prawnik, terapeuta uzależnień, psycholodzy, doradca zawodowy, animator społeczności lokalnej, poradnictwa obywatelskiego, szerokiego zakresu usług szkoleniowych dzięki którym mogą zdobywać nowe umiejętności i kwalifikację dostosowując się do potrzeb rynku pracy. Nasi mieszkańcy mogą również podnosić swoje doświadczenie zawodowe biorą udział w stażach zawodowych od 3-5 miesięcy.

W minionym tygodniu Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Czarnkowie zainicjował dwa ważne wydarzenia integracyjne w ramach realizowanych projektów.
Pierwsze z nich odbyło się 28 czerwca br. na Marinie w Czarnkowie w ramach projektu „Aktywny Czarnków – działania aktywnej integracji w Mieście Czarnków”. Celem spotkania było podnoszenie poziomu aktywności mieszkańców oraz instytucji lokalnych na rzecz samodzielnego rozwiązywania ważnych problemów społecznych poprzez promowanie działań aktywizujących, edukacyjnych, kulturalnych i integrujących społeczność lokalną. W spotkaniach tych uczestniczą uczestnicy projektu, ich otoczenie oraz mieszkańcy i przedstawiciele NGO. Dzieci miały do dyspozycji wiele atrakcji dla ciała i ducha np. dmuchane zamki, malowanie farbami na folii, gry i zabawy z animatorem, a także watę cukrową i kiełbaskę z grilla.

Drugie wydarzenie miało miejsce w miniony piątek, a było nim otwarcie „Klubu Seniora” w ramach projektu „Niesamodzielni i niepełnosprawni mają wsparcie w Czarnkowie”. Projekt realizowany będzie do 31 października 2019 roku przy Centrum Senioralnym w Czarnkowie. Celem inicjatywy jest przeciwdziałanie osamotnieniu i marginalizacji seniorów, a także stworzenie możliwości rozwijania zainteresowań, umiejętności oraz uczestniczenie w życiu kulturalnym. Zadania te zostaną zrealizowane w formie warsztatów zajęciowych, wspólnych wyjazdów do teatru czy kina. Ponad to, seniorzy mogą skorzystać z gimnastyki rekreacyjnej m. in. aerobik, Nordic walking, ćwiczenia na zdrowy kręgosłup. Zainteresowani seniorzy będą mogli skorzystać z pomocy przy obsłudze komputera i Internetem oraz czerpać przyjemności dla duszy dzięki biblioteczce senioralnej.
Uroczystego otwarcia Klubu Seniora dokonała Ewa Kozłowicz – Kierownik MOPS, która nie kryła radości z tej inicjatywy. Po części oficjalnej Kierownik, pokroiła okazjonalny tort, a po kawie i herbatce pierwsi seniorzy rozpoczęli zajęcia warsztatowe rozwijające umiejętności i zainteresowania, prowadzone przez specjalistów ze Stowarzyszenia Bliżej Siebie i Natury.

Za wsparcie realizowanych projektów dziękujemy Burmistrzowi Miasta Czarnków oraz Radzie Miasta Czarnków.

 

MOPS Czarnków



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama