Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Woda na poziomie 11 stopni Celsjusza

- Zawody przejdą do historii jako jedne z najtrudniejszych, już nie tylko ze względu na malowniczą trasę rowerową Lubasz – Czarnków, ale przede wszystkim właśnie przez pogodę – mówi Szymon Szwed, szef Gminnego Ośrodka Kultury w Lubaszu.
Woda na poziomie  11 stopni Celsjusza

Niebawem podobna impreza wystartuje w Jastrowiu. Póki co pasjonowaliśmy się triathlonowymi wydarzeniami w Czarnkowie. Tam podziwialiśmy rywalizację ponad 200 uczestników.

- Podczas jazdy rowerem nieustannie padał deszcz, trasa biegowa była bardzo grząska, a triathloniści rozpoczynali pływaniem, w temperaturze wody na poziomie 11 stopni Celsjusza – podkreślają organizatorzy.

- Zawody przejdą do historii jako jedne z najtrudniejszych, już nie tylko ze względu na malowniczą trasę rowerową Lubasz – Czarnków, ale przede wszystkim właśnie przez pogodę – dodaje Szymon Szwed, szef Gminnego Ośrodka Kultury w Lubaszu.

Jego zdaniem triathloniści, którzy w arcytrudnych warunkach zdecydowali się wystartować, potwierdzili kolejny raz, że jest to dyscyplina sportu wyłącznie dla „ludzi z żelaza”.

- Impreza w Lubaszu odbywała się trzeci rok z rzędu po przywróceniu rywalizacji, w miejscu które zapisało kilka pięknych kart w historii tego sportu w latach dziewięćdziesiątych XX wieku. Po ubiegłorocznym rekordowym udziale ponad 450-ciu uczestników -  przypomina Szwed.

Tegoroczne zawody były wyjątkowe ze względu na zaplanowane przez organizatorów starty na trzech dystansach olimpijskim, sprinterskim i poůówce Ironmen. Wszyscy zawodnicy którzy wystartowali na najdůuýszym dystansie ˝ Ironmena, ukończyli go. - Najlepszy zameldowaů sić na mecie, w co trudno uwierzyă po 4 godzinach i 40 minutach, a ostatni uczestnik po 6 godzinach i 28 minutach – nie dowierza także Szymon Szwed.

Dużym wydarzeniem był start zawodników z powiatu czarnkowsko – trzcianeckiego, w tym reprezentanta Gminy Lubasz, pracownika Gminnego Ośrodka Kultury w Lubaszu Bartłomieja Turka, który pomimo kłopotów zdrowotnych, ukończył zmagania na dystansie 1/8 Ironmen z czasem niespełna 1,5 godziny i ostatecznie uplasował się na 48 pozycji.

Zawody tutaj wygrał  Marcin Tomczak z Poznania, ale na drugiej pozycji finiszował Artur Mieloch z Chodzieży. Znany naszym Czytelnikom sportowiec z MielPol Team osiągnął czas 01:09:55,

W pierwszej dziesiątce uplasował się pilanin Dawid Bartkowiak - BIURO RACHUNKOWE TRADEMARK,  a 13 był Piotr Nowacki – Kolarz.pl Piła (01.17:36), z kolei na 23 pozycji zameldował się Hubert Rewoliński z Chodzieży.

Triathlon Lubasz to duże przedsięwzięcie i wyzwanie, które na swoje barki wzięli współorganizatorzy, próbując nawiązać do znanych z historii obrazów, gdy zawodami żyła cała Gmina. Samorząd Gminy Lubasz, Gminny Ośrodek Kultury w Lubaszu oraz trener triathlonu Hubert Król i tym razem mogli liczyć na wsparcie Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie, jednostek gminnych Ochotniczej Straży Pożarnej, wolontariuszy, nauczycieli i wychowawców Edukacji Lubasz oraz  Prywatnego Zespołu Szkół w Czarnkowie. Ogromną pracę w Biurze Zawodów wykonały harcerki z 7 DH  im. „Niedźwiedzia Wojtka” z Lubasza, a nad bezpieczeństwem w wodzie i podczas rywalizacji na całej trasie czuwali ratownicy wodni i medyczni.

Brawo Wy!


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama