Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Profesjonalni, Sprawni, Pomocni

Za nami etap powiatowy XIX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego, któremu przyświeca hasło: „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”. Konkurs objął patronatem Eligiusz Komarowski – starosta pilski. Uroczyste podsumowanie wydarzenia odbyło się w Młodzieżowym Domu Kultury „Iskra” w Pile.
Profesjonalni, Sprawni, Pomocni

Gratuluję uczestnikom. Widać, że konkurs się rozwija, ponieważ w poprzednim roku dotarło około 130 prac, a w tym prawie sto więcej. Dziękuję opiekunom i uczniom, również tym spoza Piły: z gmin Łobżenica, Wyrzysk, Szydłowo, czy Miasteczko Krajeńskie.  Przede wszystkim jednak dziękuję strażakom, którzy zawsze dbają o nasze bezpieczeństwo powiedział do obecnych Przemysław Pochylski, etatowy członek zarządu powiatu w Pile.

Prace oceniało grono jurorów, na czele którego stanął Janusz Argasiński, artysta związany na co dzień z pilskim Biurem Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych.  Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Pile reprezentowali w poniedziałek, 8 maja zastępca komendanta, bryg. Robert Komarnicki oraz mł. asp. Krzysztof Stefen, który zafundował obecnym krótką lekcję udzielania pierwszej pomocy. Z kolei szef pilskiej Komendy powiedział do licznej grupy dzieci i młodzieży: - Pamiętajcie, żeby zawsze – jeśli cokolwiek was niepokoi – informować o tym dorosłych. Wasza reakcja może uratować komuś życie. Dzisiaj rysujecie strażaków, ale być może w przyszłości to wy będziecie bohaterami takich rysunków. Dziękuję za wasze zaangażowanie. 
Bryg. Robert Komarnicki rozdał również obecnym ulotki o szkodliwym działaniu dwutlenku węgla, które od pewnego czasu kolportuje Komenda, we współpracy z pilskim Starostwem.
Najlepsze prace plastyczne wezmą teraz udział w etapie wojewódzkim, a jeśli tam również znajdą się w czołówce, mają szansę na finał ogólnopolski. Naszym młodym artystom życzymy powodzenia!

***

ZWYCIĘZCY ETAPU POWIATOWEGO. Autorzy w wieku od szóstego do dziewiątego roku życia: I miejsce –Julia Pogorzelska - Szkoła Podstawowa nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Pile,
II miejsce –Bartosz Tojza - Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku,
III miejsce–Szymon Barczyk - Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Gleśnie.
Wyróżnienia: Justyna Werner - Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Gleśnie,  Samira Belaid – Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku.

Autorzy w wieku od dziesiątego do trzynastego roku życia: I miejsce –Marta Maria Mrotek - Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Falmierowie, II miejsce –Zuzanna Białczyk - Szkoła Podstawowa im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Fanianowie, III miejsce –Zofia Gacka - Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Wiktorówku. Wyróżnienia: Patryk Janowski - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Pile, Nikola Jakobsche - Zespół Szkół nr 3 im. Lotników Polskich w Pile.

Autorzy w wieku od czternastego do nieukończonego osiemnastego roku życia: I miejsce –Weronika Reszel - Zespół Szkół w Miasteczku Krajeńskim, II miejsce –Julia Gonet - Zespół Szkół nr 2 im. Królowej Jadwigi w Pile, III miejsce –Marta Marciniak - Zespół Szkół nr 1 im. Jana Brzechwy w Pile.
Wyróżnienia: Marta Dymitruk - Zespół Szkół w Miasteczku Krajeńskim,                     Nikola Wełnic - Zespół Szkół w Miasteczku Krajeńskim.

Uczniowie i wychowankowie specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, świetlic terapeutycznych, oddziałów integracyjnych, którzy nie ukończyli osiemnastego roku życia: I miejsce – Mateusz Bączek - Zespół Szkół Specjalnych w Rzadkowie.

Źródło:powiat

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama