Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Narodowe czytanie przed biblioteką

Na skwerze przed pilską Biblioteką Pedagogiczną zgromadziły się w piątek prawdziwe tłumy. Zainaugurowano tam tegoroczne Narodowe Czytanie. Tym razem czytano "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego.
Narodowe czytanie przed biblioteką

Scenografia piękna: kwiaty, owoce, pieczywo, przedmioty stylizowane na te z epoki, do tego tematyczne plakaty poświęcone Stefanowi Żeromskiemu i jego dziełu i- jak by tego było mało- pogoda jak na zamówienie. Dopisała też publiczność. Nie tylko młodzież pilskich szkol średnich (ZSP nr 3, ZS im. Stanisława Staszica, ZSG, ZSE oraz SP nr 4), także przechodnie, osoby wysiadające z autobusu na pobliskim przystanku i starzy bywalcy. Wszyscy przyszli wziąć udział w tym niezwykłym wydarzeniu- Narodowym Czytaniu. A na koniec można było zdobyć szczególną pamiątkę- okolicznościowy stempel, którą przystawiano na przyniesionym egzemplarzu książki.

Plakat- ilustrację szklanych domów i grafikę Stefana Żeromskiego wykonała Patrycja Thomas, zakładki do książki zaprojektowała Agata Furtacz, a plakat artystycznie ilustrujący tematyke "Przedwiośnia" - Maja Szulist - uczennice z ZSP nr 3 Pile.

Powieść czytała oraz wspomagała organizacje imprezy młodzież z ZSP nr 3: Agata Furtacz, Bogumił Ozga, Patrycja Thomas, Maja Szulist - IID, Jakub Leśniewicz - IID, Kacper Figiel - IID; młodzież z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Pile: Diana Tkacz – IIC, Michał Wikariak - IIC, Michał Hłuchyj – IIC. Do czytających dołączył też przedstawiciel publiczności, Andrzej Niśkiewicz.

Okolicznościowy bochen chleba ufundowała piekarnia Rogalik, a drożdżówkę- piekarnia Sendal.

Organizatorem Narodowego Czytania była Lidia Bochan wraz z zespołem nauczycieli z Biblioteki Pedagogicznej.

(acz)

foto: (pbp)



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama