Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Shoto ma Dojo

Dojo określenie w języku japońskim miejsca treningów sportów walki albo sali medytacji. W dojo obowiązują odpowiednie zasady zachowania. Można wchodzić jedynie boso. Obowiązkiem, także w trakcie ćwiczeń, jest także przestrzeganie kodeksu dojo.
Shoto ma Dojo

Jarosław Skura z Klubu Karate  Tradycyjnego  Shoto w Pile dostał kopniaka! Tego w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Nowe dojo dla jego podopiecznych to pełna mobilizacja do dalszych działań Shoto.
To było jego marzenie. Przeprowadził pierwszy trening  w ,,Dojo’’, w profesjonalnej sali  do  treningów karate i nie tylko.
  ,,Dojo’’(tłum. Początek drogi) znajduję  się  przy ul. Medycznej 5 (dawniej Matwiejewa).
Pomysł na posiadanie własnej sali zrodził mu się już w pierwszych dniach istnienia klubu.
- Jest to  marzenie każdego klubu aby  mieć  swoją  profesjonalną  salę  do  uprawiania karate – przyznaje Skura.
Wytrwałość, cierpliwość i konsekwencja  w  dążeniu do realizacji  marzeń w końcu  przyniosła sukces.  
Przy pomocy zaangażowaniu grona ludzi, którzy widzieli ogromną potrzebę jej powstania, dziś możemy oglądać efekty tej pracy w postaci pięknej sali.  Dojo – początek drogi, mieści się przy ul Matwiejewa w Pile.
Nową salę wyposażono w szereg akcesori  niezbędnych do przeprowadzania zajęć karate i  treningu funkcjonalnego. Są tam m.in. makiwara, worek, tarcze, trx, kaski, piłki lekarskie i wiele innych. Nawierzchnię sali wyłożono dwukolorowymi  tatami, czerwony i zielony, które pozwalają na komfortowe ćwiczenia dzieci.
Radość i duma rozpiera Shoto. Sfinalizowano tak długo oczekiwane przedsięwzięcie. Spełniają  się marzenia kiedyś założone.
- Nowa sala wraz z całym zapleczem sportowym pozwoli począwszy od małych zawodników, poprzez juniorów młodszych, juniorów, seniorów oraz rodziców rozwijać pasje i sięgać w duchu zdrowej rywalizacji po sportowe trofea. Dlatego gorąco dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego pięknego obiektu – cieszy się Jarosław Skura.
A wsparcie Shoto w tym temacie otrzymało od Prezesa PSM L W Lucjana Szutkowskiego, Henryka Kądzieli, Marcina Borowiczowicza,  Jacka Bogusławskiego - firma CREDO, Jacka Szklarka, Grzegorza Markiewicza, Iwony Zawileńskiej, Jarosława Suchomskiego, Mirosławy Frankowskiej, Tomka i Katarzyny Skura, moim rodzicom Renacie i Zbigniewowi Skura, Jolanty Łukowskiej oraz Ci wszyscy, którzy dołożyli starań, aby powstał ten piękny obiekt.
Pierwsze zajęcia już były. I tak trzymać.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama