Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

O włos od tragedii

Asp. Łukasz Derwich oraz sierż.sztab. Paweł Brandt z Komisariatu Policji w Margoninie uratowali mężczyznę, który targnął się na swoje życie. Jego pełne niepokoju i rozterek telefoniczne zgłoszenie odebrała dyżurna chodzieskiej Komendy, która właściwie pokierowała działaniami patrolu, dzięki czemu nie doszło do tragedii.
O włos od tragedii

Alkohol nigdy nie idzie w parze z emocjami oraz problemami dnia codziennego. Tak było i tym razem. Na telefon alarmowy zadzwonił mężczyzna, który oświadczył, że zamierza odebrać sobie życie. Powodem tak desperackiego kroku z jego strony miały być problemy rodzinne. Rozmówca nie chciał się przedstawić, jednakże wskazał miejsce, gdzie się znajduje. Dyżurna Agnieszka Bornikowska tak prowadziła rozmowę z mężczyzną, by z jednej strony odwieść go od tak drastycznego kroku, z drugiej zaś uzyskać potrzebne informacje, do skierowania patrolu Policji we właściwe miejsce. Rozmowa była długa, trudna i naładowana emocjami. W pewnym momencie nastąpiło przerwanie połączenia. Okazało się, że mężczyzna podjął próbę samobójczą, wieszając się na pasku. Na szczęście byli już w pobliżu policjanci z Margonina, którzy przecięli pasek i udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy przedmedycznej do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego. Desperat decyzją lekarza został przewieziony do szpitala, gdzie została mu udzielona pomoc.

Kolejny raz obserwujemy, że silne emocje w połączeniu z alkoholem są najgorszym z możliwych doradców, które o mały włos nie doprowadziły do tragedii.

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama