Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Dyżurny poruszył niebo i ziemię...

Asp. sztab. Zbigniew Faluta stał się ostatnio jednym z najsłynniejszych policjantów pilskiej KPP. Jego niecodzienna interwencja być może przyczyniła się do uratowania życia chorej na cukrzyce kobiety.
Dyżurny poruszył niebo i ziemię...

Do zdarzenia doszło pod koniec grudnia. Oficer dyżurny pilskiej jednostki policji, asp. sztab. Zbigniew Faluta w godzinach wieczornych odebrał nietypowy telefon.

-Dzwoniła kobieta, która informowała, że jej chorująca na cukrzycę 63-letnia koleżanka potrzebuje pomocy. i nie wie, gdzie się znajduje- relacjonuje Iwona Kropornicka z pilskiej KPP. - Dyżurny niezwłocznie we wskazane przez zgłaszającą miejsce, tj. rejon Osiedla Górnego w Pile, gdzie miała zamieszkiwać chora wysłał policyjne patrole. Tam funkcjonariusze poszukiwali pojazdu m-ki Opel Corsa, którym miała się przemieszczać chora. W międzyczasie asp. sztab. Zbigniew Faluta ciągle pozostając w kontakcie telefonicznym z potrzebującą pomocy zbierał informacje celem ustalenia jej dokładnego miejsca pobytu. Nie potrafiła ona określić, gdzie się znajduje, ani jaką trasą jechała samochodem. Uzyskane informacje jednoznacznie wskazywały na to, iż zaistniało zagrożenie dla życia i zdrowia chorej na cukrzycę kobiety.

Ponieważ dużą rolę zaczął odgrywać czas, dyżurny pilskiej jednostki natychmiast skontaktował się z Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu, gdzie tamtejsi funkcjonariusze ustalili, że pojazd którym poruszała się kobieta znajduje się w rejonie al. Powstańców Wielkopolskich przy rzece Gwdzie. Bezzwłocznie skierowane zostały tam patrole Policji.

We wskazanym miejscu mundurowi znaleźli poszukiwany pojazd, a w nim kobietę. Wezwano pogotowie ratunkowe.

Iwona Kropornicka:-Po udzieleniu pomocy medycznej 63-latka została przekazana pod opiekę przybyłej na miejsce koleżanki. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

***

Asp. sztab. Zbigniew Faluta swoją pracę w Policji rozpoczął w roku 1994. Pracował m.in. w Wydziale Prewencji, w służbie wywiadowczej Wydziału Kryminalnego, Wydziale Patrolowo-Interwencyjnym, w Zespole ds. Wykroczeń oraz jako dzielnicowy, a później jako kierownik rewiru dzielnicowych pilskiej jednostki Policji. W roku 2012 objął funkcję Zastępcy Dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Pile, a w lipcu 2016 roku został mianowany na stanowisko Dyżurnego pilskiej komendy.

Źródło: KPP


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama