Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Dzień skupienia strażaków

W sobotę, 13 maja br. strażacy z naszego regionu już po raz 34. uczestniczyli w dorocznym Dniu Skupienia w Sanktuarium Maryjnym w Górce Klasztornej. Organizatorami uroczystości byli: rektor Sanktuarium Maryjnego w Górce Klasztornej ks. Józef Bobeł, prezes Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Pile Krzysztof Fojt, burmistrz Łobżenicy Piotr Łosoś oraz Komendant Powiatowy PSP w Pile bryg. Rafał Mrowiński. Uczestniczyli w nich również przedstawiciele władz powiatu pilskiego. Dzień Skupienia Strażaków współfinansowany był ze środków Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Krajna nad Notecią.
Dzień skupienia strażaków

- Na strażackich sztandarach widnieje hasło „Bogu na chwałę i ludziom ku pomocy” i jak widać nie jest to tylko czcze przesłanie. Uczestniczę w tych spotkaniach od lat i jestem pełen podziwu dla strażaków i ich odpowiedzialnej pracy, w której niejednokrotnie ryzykują przecież swoje życie i zdrowie. Należy też podkreślić, iż Sanktuarium w Górce Klasztornej to wyjątkowe miejsce, które sprzyja właśnie wycieszeniu ale i integracji – mówi przewodniczący Rady Powiatu w Pile Kazimierz Wasiak.
- Takie spotkania świadczą o naszym otwarciu na tego typu przedsięwzięcia. Strażacy, samorządowcy, niepełnosprawni – tych grup jest naprawdę wiele, a miejsce to – najstarsze Sanktuarium Maryjne w Polsce - jest szczególne, by podziękować Bogu poprzez Maryję, za codzienny trud swojej pracy - mówi ks. Józef Bobeł, rektor Sanktuarium Maryjnego w Górce Klasztornej.
Już po raz 34. w Górce Klasztornej spotkali się druhowie i druhny z całego regionu, ale także strażacy-seniorzy, którzy już nie biorą czynnego udziału w akcjach oraz reprezentanci młodzieżowych drużyn pożarniczych, którzy dopiero uczą się fachu. Po mszy świętej i procesji po gaju góreckim odbyło się spotkanie integracyjne.
- Każde kolejne spotkanie strażaków w Górce Klasztornej to wyjątkowa okazja do podziękowania za miniony rok. Jest to także forma integracji środowiska pożarniczego, okazja do spotkania ciekawych ludzi, często będących już na strażackiej emeryturze. To wyjątkowe wydarzenie dla całej strażackiej rodziny - mówi bryg. Robert Komarnicki, zastępca komendanta powiatowego PSP w Pile.
O oprawę muzyczną spotkania zadbała Strażacka Orkiestra Dęta z Osieka nad Notecią.

(pp)


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama