Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Koncert dla Jana Pawła II

W kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Pile w minioną niedzielę odbył się wyjątkowy koncert „Wielka Msza Jana Pawła II”, w wykonaniu sopranistki Grażyny Zielińskiej i towarzyszących jej muzyków: Janusza Purzyckiego (skrzypce) i Szymona Olszańskiego (organy). Publiczność długo oklaskiwała artystów.
Koncert dla Jana Pawła II

Koncert miał miejsce dokładnie dwa dni przed 40. rocznicą wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża, w trakcie XVIII Dnia Papieskiego. Jego organizatorami były parafia pw. NMP Wspomożenia Wiernych w Pile oraz Powiat Pilski. Koncert uświetnił to ważne wydarzenie, jakim był wybór Polaka na papieża.
Grażyna Zielińska, zachwyciła głosem i interpretacją. To wspaniała artystka, laureatka wielu konkursów międzynarodowych, znakomity pedagog, na co dzień mieszkająca w Austrii. Po raz pierwszy Wielką Mszę Jana Pawła II, kompozycję Geralda Spitznera, wykonała 18 maja 2005 roku, w 85. rocznicę urodzin Karola Wojtyły, niespełna dwa miesiące po Jego śmierci.
- Za każdym razem podczas jej wykonania towarzyszą mi silne emocje. Traktuję ją jak modlitwę – wyznała po koncercie Grażyna Zielińska.
Podziękowania artystom złożył Eligiusz Komarowski, starosta pilski.
- Dziękuję za wzruszenie i piękne doznania artystyczne, których dzięki Wam doświadczyliśmy. Z pewnością każdemu z słuchaczy towarzyszyła również refleksja na temat życia i dokonań naszego papieża - powiedział.
Podobne słowa podziękowania przekazał ks. Stanisław Oracz, proboszcz parafii pw. NMP Wspomożenia Wiernych w Pile.
Na pamiątkę wyboru Karola Wojtyły na papieża w kościele urządzono również ciekawą wystawę „Jan Paweł II na medalach i znaczkach pocztowych” ze zbiorów pilanina, Marka Krygowskiego. Zapraszamy!

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama