Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

ŚWIĘTO RADOŚCI W ŁOBŻENICY

Powiatowy Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych ma bogatą historię, tegoroczna edycja była już czternastą. Tym razem uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej, mieszkańcy domów pomocy społecznej oraz inne osoby, związane na co dzień z ośrodkami wsparcia dla potrzebujących – zarówno personel, niepełnosprawni, jak i zaproszeni goście - spotkały się w łobżenickim Parku Miejskim. Dopisała pogoda, wreszcie zaświeciło długo oczekiwane słońce.
ŚWIĘTO RADOŚCI W ŁOBŻENICY

Uroczystość, której patronował Eligiusz Komarowski – starosta pilski, rozpoczęła msza święta w kościele pw. Świętej Trójcy. Stamtąd barwny korowód uczestników święta przemieścił się do Parku, gdzie część bohaterów przygotowała program artystyczny. Swój repertuar zaprezentował WTZ Liszkowo (współorganizator Dnia Godności), a także szkoły podstawowe z Fanianowa, Łobżenicy i Wiktorówka. Później przyszedł czas na konkurencje rekreacyjno – sportowe oraz zabawę taneczną na świeżym powietrzu, o którą zadbał zespół „Przeznaczenie”. Podkreślić należy, że osoby z dysfunkcjami mogły liczyć na wspaniałą opiekę, którą zagwarantowało im grono nastoletnich wolontariuszy.

Gratuluję gospodarzom doskonale zorganizowanego wydarzenia. Powiat Pilski bardzo chętnie firmuje takie przedsięwzięcia, tym bardziej, że pomoc społeczna jest jednym z kluczowych zadań, jakie samorząd powiatowy realizuje. Osoby niepełnosprawne, podobnie jak ludzie zdrowi, tworzą pejzaż naszego powiatu i dlatego tak ważne jest, abyśmy potrafili i chcieli wspólnie spędzać czas – powiedział Kazimierz Wasiak, przewodniczący rady powiatu w Pile. Wraz z nim władze powiatowe reprezentowali w Łobżenicy wiceprzewodniczący rady Stanisław Wełniak, radna rady powiatu, Zdzisława Bosak – Kawa oraz wicestarosta Stefan Piechocki, który dodał: - Tegoroczny Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej został przygotowany na medal. Uśmiechnięte twarze głównych adresatów spotkania to najlepszy dowód, że impreza była udana.

(pp)



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama