Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Leżał w parku na Placu Pocztowym

Policjanci pomogli wychłodzonemu mężczyźnie
Leżał w parku na Placu Pocztowym

W nocy, z niedzieli na poniedziałek, trzcianeccy policjanci pomogli wychłodzonemu 68-latkowi, który nieprzytomny leżał w parku na Placu Pocztowym. Skuteczne działanie mundurowych prawdopodobnie zapobiegło tragedii.

W poniedziałek,19 listopada br. około godz. 03:00 policjanci z trzcianeckiego patrolu zauważyli na Placu Pocztowym w parku, leżącego pod ławką mężczyznę. Jego stan był dość poważny, ponieważ funkcjonariusze nie mogli nawiązać z nim żadnego kontaktu. Był nieprzytomności i zziębnięty, miał ledwo wyczuwalny puls oraz było czuć od niego zapach alkoholu.

Policjanci natychmiast wezwali na miejsce pogotowie. Wstępne badanie wykazało, że mężczyzna miał temperaturę ciała w wysokości 24 stopni Celsjusza. Został przetransportowany do szpitala, gdzie stwierdzono u niego wychłodzenie organizmu i wysoki poziom cukru we krwi. Mundurowi ustalili tożsamość znalezionego mężczyzny. Okazał się nim 68-letni mieszkaniec Trzcianki. Jak ustalili policjanci, mężczyzna mieszka sam, a kilka dni wcześniej opuścił szpital.

Panujące na zewnątrz od kilku dni niskie temperatury powietrza, narażają wiele osób na utratę zdrowia lub życia na skutek wychłodzenia organizmu. Apelujemy o zwracanie uwagi na osoby, które mogą stać się ofiarami niskich temperatur. Nie bądźmy obojętni na widok nietrzeźwych, samotnych lub bezdomnych osób. Szczególnej uwagi wymagają także osoby starsze oraz niestosownie ubrane do pory roku. O każdej niepokojącej sytuacji informujmy służby ratownicze.

Karolina Górzna-Kustra

KPP Czarnków

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama