Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Śluby cywilne przeniesione do RCK

Od minionej soboty śluby cywilne zawierane w Pile odbywać będą się w jednej z sal Regionalnego Centrum Kultury, a nie jak to miało miejsce przez ostatnie kilkadziesiąt lat, w Urzędzie Miasta.
Śluby cywilne przeniesione do RCK

Autor: Krzysztof Kuźmicz

O zmianach poinformowano na konferencji prasowej, podczas której zdradzono szczegóły przenosin oraz ich powody. Te nie są żadną zagadką dla osób, które miały przyjemność brać udział w ceremonii udzielenia ślubu cywilnego w jednej z sal Urzędu Miasta Piły. Gdy udział w nich brała większa liczba zaproszonych gości, wówczas po prostu brakowało miejsca.

 

- Mamy teraz piękną, odnowioną, przestronną i reprezentacyjną salę, która na pewno wpłynie na godne warunki zawarcia związku małżeńskiego - mówi Krystyna Podkowa, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego. – Sala jest olbrzymia w porównaniu do tej, którą dysponowaliśmy do tej pory, więc liczba gości z pewnością będzie mogła być znacznie większa.

 

Przy okazji warto dodać, że w sali Regionalnego Centrum Kultury odbywać będzie się tylko sama ceremonia zawarcia związku małżeńskiego. Wszystkie formalności nadal załatwiane będą natomiast w biurach znajdujących się w Urzędzie Miasta Piły.

 

Z kolei co do przyszłości sali, w której dotychczas odbywały się śluby cywilne, plany już są. Wkrótce mają tam zostać przeniesione biura znajdujące się dotąd na poddaszu, co ma znacznie wpłynąć na komfort pracy urzędników. Obok planowane jest także umiejscowienie sali konferencyjnej, zarówno do spotkań z dziennikarzami, jak i z zaproszonymi przez prezydenta czy jego zastępców gośćmi.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

lm 14.03.2019 11:25
Panie Kuźmicz, nie ma czegoś takiego, jak "udzielenie ślubu". Zainteresowane osoby ślubują sobie nawzajem a urzędnik i świadkowie potwierdzają tylko ten fakt, z którego wynikają nowe prawa i nowe obowiązki.

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama