Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Ekonomik bliżej PWSZ

Zespół Szkół Ekonomicznych dołączył do grona placówek współpracujących z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Pile. Umożliwia to podpisana w poniedziałek, 5 czerwca br. umowa patronacka.
Ekonomik bliżej PWSZ

- W imieniu pana starosty chciałbym podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w podpisanie tej umowy. Tym bardziej, że każda aktywność szkół, mająca na celu pozyskanie jak największej liczby uczniów, jest bardzo ważna. Jest to takie przedsięwzięcie, z którego korzyści będą odnosić obie strony - powiedział Przemysław Pochylski, etatowy członek zarządu, asygnujący umowę w imieniu Powiatu Pilskiego.

Korzystanie z bazy dydaktycznej PWSZ w Pile, możliwość uczestnictwa w spotkaniach z wykładowcami Instytutu Ekonomicznego, organizacja wspólnych przedsięwzięć - to tylko niektóre punkty umowy o współpracy.
- Warto podkreślić, iż korzyści z umowy odczują także nauczyciele, którzy będą mogli uczestniczyć w uczelnianych wydarzeniach naukowych i tym samym, doskonalić również swoje umiejętności – dodała Łucja Zielińska, dyrektor Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Pile.

Umowa stanowi doskonałe uwieńczenie dotychczasowej, mniej formalnej, współpracy.

Zespół Szkół Ekonomicznych w Pile od wielu lat współpracuje z PWSZ. Nasi uczniowie biorą udział m.in. w czwartkach u ekonomistów, czy Festiwalach Nauki. Wiele osób trafia w mury tej uczelni po zakończeniu nauki w naszej szkole, dlatego też jestem przekonana, że dzięki umowie, współpraca ta będzie jeszcze bardziej intensywna - powiedziała Renata Strojna, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Pile.

- Cieszymy się, że możemy podpisać umowę patronacką z kolejną szkołą z naszego regionu. Nasza uczelnia, w tym także Instytut Ekonomiczny, ciągle rozwija swoją ofertę, dlatego też jestem przekonany o wzajemnych korzyściach wynikających z realizacji dzisiejszego dokumentu – powiedział prof. nzw. dr hab. Donat Mierzejewski, rektor PWSZ w Pile.

(pp)


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Były Student PWSZ 06.06.2017 13:25
Brawo panie profesorze Donacie. Jest Pan na prawdę wielkim gościem!!! Szacun

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama