Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Pisarki na spotkaniu w Ujściu

W ramach Ujskich Dni Literatury w czwartkowy wieczór, 23 maja gościły w Ujściu dwie pisarki - Karolina Głogowska i Katarzyna Troszczyńska. Panie są autorkami książek "Dwanaście życzeń" i "Inna kobieta". O współpracy, pisaniu w duecie, bohaterkach i ich problemach opowiadały podczas kameralnego spotkania w Ujskim Domu Kultury.
Pisarki na spotkaniu w Ujściu

Karolina Głogowska jest dziennikarką. Była m. in. redaktorką serwisów Wirtualnej Polski. Katarzyna Troszczyńska przez wiele lat była związana z czasopismami typu „Pani”, “Twój Styl”, współpracowała z Wirtualną Polską. Obie pisarki spotkały się podczas pracy w Wirtualnej Polsce. Połączył je- jak mówią - podobny styl i podejście do różnych tematów.

Książka "Dwanaście życzeń" ukazała się pod koniec minionego roku, "Inna kobieta"- na początku bieżącego. Pierwsza to pozycja w stylu opowieści wigilijnej z rodzinnymi perypetiami. Bohaterki w przedświątecznym zgiełku stają w obliczu problemów, których dotychczas starały się nie zauważać, albo odsuwały je na bok. Co ciekawe, jedna z tych bohaterek mieszka w nieodległych Kaczorach. To pomysł Karoliny Głogowskiej, która niedawno zamieszkała w Pile, a zwiedzając rowerem okolice, zachwyciła się urokiem Kaczor.

Druga z książek, "Inna kobieta" to z kolei historia zdrady małżeńskiej z perspektywy żony i kochanki. Historia traktująca o miłości, życiu, ludzkich wyborach.

Jakkolwiek nieprawdopodobnie to zabrzmi, Karolina Głogowska i Katarzyna Troszczyńska napisały obie książki wspólnie, konsultując się ze sobą na bieżąco. W wypadku drugiej z książek podzieliły się po prostu rolami- jedna pisała z perspektywy żony, druga- kochanki.

Pisarki zapowiedziały, że w przyszłości planują pisać oddzielnie. Nie wykluczone, że jedna z ich bohaterek będzie mieszkanką Ujścia, bo - jak przyznały - miasteczko jest piękne.

Spotkanie poprowadziła Teresa Gajc-Zaleska z ujskiej biblioteki. Czas upłynął przyjemnie przy kawie i ciastkach, a na koniec były pytania i autografy.

Wydarzenie odbyło się pod patronatem Nadnoteckich Dni Literatury.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

beczka kapusty 01.06.2019 15:54
ja lubie takie grubaśne golenie podobne do Maryny z Chłopów

PL 28.05.2019 14:18
Takie czasy, że pisarzem jest każdy który chwyci długopis...

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama