Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Podziękowania i kwiaty dla pani dyrektor

W środę 28 grudnia odbyło się ostatnie w tym roku posiedzenie Rady Miasta i Gminy Wysoka.
Podziękowania i kwiaty dla pani dyrektor

Radni  podjęli m.in. uchwałę w sprawie zmian w budżecie miasta i gminy na 2016 rok oraz  uchwałę zmieniającą uchwałę Rady Miasta i Gminy Wysoka w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta i Gminy Wysoka na lata 2016-2026. Zatwierdzili również  Plan Rozwoju Miejscowości Wysoka Mała.

W obradach uczestniczyli gościnnie radny województwa wielkopolskiego Jan Marek Pikulik oraz przedstawiciele powiatu pilskiego w osobach Stefan Piechocki – wicestarosta pilski i Kazimierz  Wasiak – przewodniczący Rady Powiatu Pilskiego.

Sesja była również okazją do podziękowania za wieloletnią pracę na rzecz mieszkańców Miasta i Gminy Wysoka, odchodzącej na emeryturę dyrektor Ośrodka Upowszechniania Kultury - pani Teresie Szpera.  

Podziękowania i kwiaty na ręce pani dyrektor złożyli burmistrz Marek Madej i przewodniczący Rady Henryk Stańczyk.

Pani Teresa przez 18 lat pełniła funkcję dyrektora Ośrodka Upowszechniania Kultury w Wysokiej, upowszechniając kulturę oraz inspirując młode talenty. W chwili objęcia stanowiska zastała tylko bibliotekę bez żadnej działalności kulturalnej. A potem z jej inicjatywy powstał teatr „Hak”, nastąpiła integracja stowarzyszeń, szkół, Kół Gospodyń Wiejskich, ośrodka pomocy społecznej, parafii na rzecz wspólnej działalności. Jest inicjatorką wielu projektów realizowanych przez OUK, m.in. „Wysockiego Festiwalu Rękodzielnictwa i Smaku”, „Biesiady Krajeńskiej” i „Wysockiego Biegu Ulicznego”.

Teresa Szpera za swoją działalność kulturalną została również nagrodzona w tym roku  przez starostę pilskiego.

Monika Czemko-Kowalska, UG Wysoka


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama