Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Kobiety, konie, mrówka i mercedes z 1961 roku

Zawody Konne w Dziembówku to już tradycja. Po raz 18 piękne konie i wspaniali jeźdźcy koloryzują tę małą wioskę w Gminie Kaczory. I znów było na co popatrzeć, dominowały kobiety, były i przepięknie kapelusze …
Kobiety, konie, mrówka i mercedes z 1961 roku

Jerzego Cerbę, właściciela firmy Profil i jednocześnie Klubu Jeździeckiego, przedstawiać nie trzeba. To znany przedsiębiorca, miłośnik speedwaya, fanatyk koni. On wspierany od lat przez Gminę Kaczory i firmy Henryka Stokłosy, dba by o małym Dziembówku było głośno.

 

„Wiejskie drogi, zabierzcie mnie do domu do miejsca, do którego należę. Zachodnia Virgnia, matka gór, zabierzcie mnie do domu” – ten tekst i muzyka Country Roads w wykonaniu Hermes House Band, porusza serca całego Dziembówka i nie tylko, od wielu lat. To właśnie w rytmie tego utworu bohaterowie poszczególnych konkurencji dobitnie – rundą honorową – podkreślają udział swój w tradycyjnych zawodach konnych. Naprawdę serce rośnie!

,,Nie ma nic piękniejszego na świecie, niż siedzieć na końskim grzbiecie” - to hasło od lat przyświeca uczestnikom i mieszkańcom Dziembówka. Firma Profil, jak zawsze bardzo starannie przygotowywała się do wielkiego święta jeździeckiego. Teraz to już 18 zawody jeździeckie oraz XVII edycja Memoriału Szymona Usowicza. Klub Jeździecki Profil to już blisko 30 letnia historia. Już w przyszłym roku świętować będzie okrągły jubileusz.

Zawody Konne w Dziembówku to osobna historia. Areną ,,końskiego święta” od zawsze jest teren miejscowego boiska sportowego. Satysfakcji z tego faktu nie kryją włodarze gminy i piastujący funkcję sołtysa Jan Robakowski. No i oczywiście Jerzy Cerba oraz jego przyjaciele. A tych, jak zwykle, w Dziembówku nie zabrakło.

Organizatorzy usatysfakcjonowani byli frekwencją gości i uczestników. Magdalena Jakuć, od wielu lat niemalże organizacyjna dusza zawodów, nie kryła zadowolenia. – Humory i pogoda dopisały. Świetna frekwencja uczestników dopełniła reszty. Zmęczenie w takich sytuacjach nie jest odczuwalne. W duszy gra – podkreślała pani Magda.

Emocje były już od pierwszej konkurencji. W konkursie ,,LL” z trafieniem czasu o nagrodę starosty pilskiego Eligiusza Komarowskiego, zwyciężyła znana z wcześniejszych edycji Oliwia Jach (KJ Sokół Damasławek) na ,,Kresce”. Trzeba przyznać, iż wprowadzenie konkurencji o najniższym stopniu trudności zdecydowanie powiększyło grono startujących, bowiem w konkursie ,,LL” sklasyfikowanych zostało aż 27 osób. Konkurs dwufazowy ,,L” i nagroda Sołtysa Dziembówka padły łupem Alicji Kaczmarczyk. W konkursie zwykłym ,,L” (nagroda Przewodniczącego Rady Gminy) triumfowała także kobieta - Marta Birk.

Płci pięknej przyszło podtrzymać wspaniałą passę także w konkursie o wzrastającym stopniu trudności, gdzie nagrodę fundował Henryk Stokłosa. Tutaj pola mężczyznom nie oddała Beata Strzałkowska (Cavallo Szczecin) na „Kronosie”. I na tym nie koniec kobiecych wyczynów. Agata Dahlke (KJ Sokół Damasławek) na koniu „Vandamme” zdominowała na zakończenie memoriałowy konkurs ,,C” Grand Prix Kaczor o Puchar Przechodni Wójta Gminy Kaczory.

Osobny rozdział stanowiła niezwykle widowiskowa konkurencja – „Toyota i koń”. To przedsięwzięcie realizowane na ,,końskiej gali” od wielu lat padło łupem rodzinnego duetu Sebastiana i Klaudiusza Jach z Damasławka. Jedyne kobiety w tym towarzystwie - Jolanta Turczynowicz–Kieryło wraz z partnerka Julią Brand uplasowały się tuż poza podium.

Była radość i zadowolenie oglądających. I tym roku wydarzenie wspierała firma Mrówka Profil. Dla dzieci nie zabrakło łakoci, dmuchańców i właśnie sympatycznej mrówki. Dla koneserów motoryzacji prawdziwym smaczkiem okazał się znakomicie utrzymany Mercedes z 1961 roku. To ,,ciastko”, ku zadowoleniu wielu, zapewnił w Dziembówku Piotr Nowak z Piły.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: mapaTreść komentarza: Franciszek był żonaty z Ewą Gajewską z pobliskiej wsi. Nie była ona nigdy dalej na wschód, jak do Drobina.Data dodania komentarza: 18.05.2025, 19:46Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: ormo czuwaTreść komentarza: Mariusz daje radę. Był czas, że czuwał w domu na Wawelskiej 32, kiedy nikogo nie było w domu. Jak to dociekliwy ekspert spenetrował zawartość kibla w temacie wszystkiego. Nie zapomniał poskarżyć się w mediach, że domownicy podcierali swoje tyłki kartkami z wizerunkiem Stokłosy, karmiciela Szalbierza.Data dodania komentarza: 18.05.2025, 15:15Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: wielka piątkaTreść komentarza: Jak podały stacje telewizyjne Piotr Głowski agitował po ustanowieniu ciszy wyborczej. W ten sposób dołączył do panteonu hańby pilskiej zaludnionej wcześniej przez Kozaczkę, Nowickiego, Beger, Skowyrę.Data dodania komentarza: 18.05.2025, 10:46Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: veritatis splendorTreść komentarza: Wobec danych rodziny można powiedzieć, że na portalu dzienniknowy.pl kult kłamstwa ma się świetnie.Data dodania komentarza: 15.05.2025, 12:09Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: dopisekTreść komentarza: Trzeci syn Pawła (1863 -1937) - Jan (1923) ukończył w Wilnie gimnazjum (1939). Po wybuchu wojny był prześladowany przez niemiecki służby przemocy. W roku 1941 wywieziony na roboty przymusowe do Królewca, gdzie robił jako niewolnik Niemców do 15 kwietnia 1945. Po wojnie pracował w Broczynie na stanowisku kierownika szkoły a następnie w Drawsku Pomorskim, Słupsku, Wałczu i Pile. Zmarł w roku 1992.Data dodania komentarza: 15.05.2025, 12:00Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: a to ci psikusTreść komentarza: Pradziadek Franciszek zmarł pod koniec XIX wieku, nie mógł więc być członkiem Komunistycznej Partii Zachodniej Ukrainy, która powstała w roku 1923.Data dodania komentarza: 15.05.2025, 11:21Źródło komentarza: Kult kłamstwa
Reklama
Reklama