Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Srebrny jubileusz Domu Pomocy Społecznej w Pile

Na co dzień w Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Pile stale przebywa 70 mieszkańców oraz ich opiekunowie, pracownicy, służba medyczna i wolontariusze. W piątek, 16 czerwca ta grupa była znacznie liczniejsza, a stało się tak z okazji jubileuszu 25-lecia Domu. Rocznicowym obchodom towarzyszyło 24. spotkanie rodzin i przyjaciół DPS pod nazwą „Jesteśmy Razem”.
Srebrny jubileusz Domu Pomocy Społecznej w Pile

Starannie przygotowaną uroczystość rozpoczęła msza święta dziękczynna, której przewodniczył ksiądz biskup Krzysztof Włodarczyk. Po zakończeniu Eucharystii i powitaniu gości, wśród których znalazła się liczna reprezentacja władz powiatu,  głos zabrał Eligiusz Komarowski, starosta pilski, będący, wraz z Zarządem Powiatu w Pile, organem prowadzącym DPS im. Jana Pawła II: - Bardzo dziękuję państwu za obecność. Przede wszystkim dziękuję mieszkańcom, opiekunom, pracownikom i kadrze zarządzającej, którzy są związani z Domem na co dzień. Dziękuję rodzinom mieszkańców oraz wszystkim gościom. Trudno objąć was wszystkich wzrokiem. To najlepiej pokazuje, że ten dom nie bez powodu kojarzy się z ciepłem i opiekuńczością. Życzę, żeby zawsze tutaj tak było. Dziękuję organizatorom dzisiejszego przedsięwzięcia oraz wszystkim, który ten DPS przez ćwierć wieku tworzyli. 

Poźniej powstał wyjątkowo długi łańcuch życzeń i gratulacji, które na ręce starosty, a także Bogusława Mikity - dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Pile i Bożeny Świniarskiej – przewodniczącej Samorządu Mieszkańców, złożyli uświetniający jubileusz goście. Gratulację przyjęli również Waldemar Jordan – były wojewoda pilski, który 10 grudnia 1990 roku wydał decyzję o utworzeniu Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych w Pile, a także poprzedni dyrektorzy pilskiego DPS.

Na deser zgromadzeni wysłuchali koncertu Yasminy, utalentowanej skrzypaczki, absolwentki Royal Academy of Music w Londynie. Radosną uroczystość domknął piknik, który muzyką ubogacił doskonale znany pilski muzyk, Stanisław Maliński.

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Honorata 18.06.2017 14:46
Widzę że pan starosta kasy bardzo przystojnym mężczyzną

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama