Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Niestety, do Łobżenicy w tym roku ciuchcia już nie dotrze…

KIJASZKOWO Wolontariusze nie kryją irytacji: Złodzieje ukradli 100 metrów szyn ze szlaku kolei wąskotorowej pomiędzy Kruszkami a Kijaszkowem.
Niestety, do Łobżenicy w tym roku ciuchcia już nie dotrze…

 

Wolontariusze Towarzystwa Wyrzyska Kolejka Powiatowa nie kryją irytacji. Dwa lata temu ogromnym nakładem sił zdołali odbudować – całkowicie od podstaw – długie ubytki szlaku pomiędzy Kijaszkowem a Kruszkami. Dzięki temu z okazji 120-lecia Wyrzyskiej Kolei Powiatowej pociągi po 15 latach ponownie mogły zajechać do Łobżenicy. Teraz ich praca obróciła się w niwecz.

 

 

- Metody działania wskazują na to, że jest to ta sama ekipa, która kradła szyny wcześniej. Działają w długi weekend, przed rokiem były to Zielone Świątki, kiedy skradziono także 100 metrów toru koło Falmierowa, teraz prawdopodobnie były to okolice Bożego Ciała. Szyny cięte są palnikiem acetylenowo-tlenowym, często wyrwane razem z podkładami. Aż dziwne, że nikt takiej akcji nie zauważył – mówi Jarosław Kędzior z TWKP.

- Ślady na polu, które należy do rolnika z Gromadna, świadczą o tym, że musieli samochodem podjeżdżać kilka razy. Nawet zakopali się, bo widać, że pod koła podkładane były gałęzie– dodaje Radosław Olejniczak.

 - Poprzednie śledztwa były umarzane z powodu niewykrycia sprawcy. Tym razem poruszymy niebo i ziemię, żeby tym złodziejom nie uszło to na sucho – zapowiada Jarosław Kędzior.

Tymczasem w dniach 30 czerwca - 2 lipca w Białośliwiu odbędzie się VII Zlot Miłośników Kolejek Wąskotorowych. Niestety, do Łobżenicy w tym roku ciuchcia już nie dotrze.

(msz, ro)


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Old 26.06.2017 23:46
Szkoda

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama