Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Głowski i Jaworski potrafią w social media

Piotr Głowski zajął osiemnaste miejsce wśród najbardziej wpływowych prezydentów, a Krzysztof Jaworski ósme miejsce wśród najbardziej wpływowych burmistrzów w social mediach. Z raportu wynika, którzy włodarze najlepiej radzą sobie z interakcją z użytkownikami na profilach facebookowych.
Głowski i Jaworski potrafią w social media

Raport został przygotowany Instytut Badań Internetu i Mediów. Jak czytamy na stronie tego instytutu:

- Raport zbudowany na bazie analizy 142 profili Facebook burmistrzów i 88 profili prezydentów miast członkowskich Związku Miast Polskich. Analiza przeprowadzana była narzędziami własnymi Instytutu Badań Internetu i Mediów Społecznościowych oraz poddana weryfikacji i ocenie indywidualnej ekspertów IBIMS w zakresie komunikacji w mediach społecznościowych.

W zestawieniu na czołowych miejscach znalazło się dwóch przedstawicieli naszego regionu. To prezydent Piły Piotr Głowski, który w swojej kategorii zajął 18. miejsce na 88 możliwych oraz burmistrz Trzcianki Krzysztof Jaworski, który został sklasyfikowany na 8. miejscu na 142 możliwe.

- Kto by pomyślał, że tworzone są takie rankingi. Fanpage, który de facto współtworzycie, znalazł się w Top10 Rankingu najbardziej wpływowych samorządowców w internecie w 2021 roku! Dzięki za to, że jesteście, obserwujecie, wnosicie swój wkład poprzez komentarze - te pozytywne i te dające do myślenia, które są bardzo istotne dla zmian i rozwoju. Miłe wyróżnienie, ale działać trzeba dalej i to w świecie rzeczywistym – skomentował wyniki…oczywiście korzystając przy tym ze swojego profilu facebookowego.

Jaworski jest doskonałym przykładem podstawowych założeń rankingu. W dużym skrócie, nie chodziło o to, by mieć jak najwięcej lajków czy osób obserwujących profil, bo to naturalnie premiowało by włodarzy dużych miast, ale by korzystać z mediów społecznościowych z głową i wchodzić w interakcje z użytkownikami. A Jaworski lubuje się w internetowych dyskusjach, często zdradzając plany inwestycyjne kierowanej przez siebie gminy czy też wchodząc w budzące spore emocje tematy polityczne.

Sporym zaskoczeniem może być z kolei wysokie miejsce Głowskiego, który z kolei w sieci zasłynął z hurtowego blokowania użytkowników, którzy wyrażali się niepochlebnie o jego rządach czy też po prostu odważyli się mieć inne zdanie. Gdyby nie to, zapewne miejsce prezydenta Piły byłoby jeszcze wyższe. Niemniej Głowski dobry wynik w rankingu zbudował głównie na liczbie zamieszczanych postów. W badanym okresie było ich aż 1163. Więcej postów na swoich profilach zamieściło zaledwie trzech prezydentów. Wszyscy oni znaleźli się na czołowych pozycjach. To sygnał dla prezydenta Piły, że jeśli zależy mu na działaniach w sieci musi zdecydowanie zrezygnować z blokowania osób oraz częściej wchodzić w interakcje z komentującymi. Potencjał jest ogromny.

Co oczywiste, nazwisko Głowskiego jest jedynym śladem z naszego regionu w zestawieniu prezydentów. Więcej znajomych nazwisk znajdziemy w rankingu burmistrzów. Pięćdziesiąte miejsce w zestawieniu zajmuje burmistrz Złotowa Adam Pulit, a włodarz Chodzieży Jacek Gursz został sklasyfikowany na 59. miejscu. Jarosław Berendt z Wągrowca zajął 65. miejsce.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

tango capricioso 24.01.2022 00:34
Głowski uciekając z Senatu w czasie kadencji, bo zachciało mu się prezydentować w Pile, naraził budżet państwa na wydatek 2000000 zł na wybory uzupełniające w okręgu, który osierocił. Wybory uzupełniające wygrał Stokłosa i dokonał reintrodukcji do Senatu.

chętny 21.01.2022 23:34
Gdzie jest ten domek ze zdjęcia, bo bym kupił.

aha 20.01.2022 11:48
A jest ranking starostów? Penie Eli byłby w czołówce krajowej z jego lansem :D

o wyposażeniu przez naturę. 21.01.2022 23:31
Czym jest ten lans? Może to zawartość w spodniach a ma źródłosłów w słowie lanca?

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama