Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Specjaliści kryminologii na pilskiej uczelni

Entomologia sądowa jako narzędzie w rękach wymiaru sprawiedliwości, przestępczość nieletnich, problemy z wymiarem kary recydywistom, kobiety w więzieniu w Stanach Zjednoczonych, najnowsze badania z zakresu kryminologii, przyszłość prawa karanego – to tylko niektóre zagadnienia, poruszane podczas konferencji międzynarodowej, zorganizowanej przez Katedrę Kryminalistyki Akademii Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile.
Specjaliści kryminologii na pilskiej uczelni

Przez kilka dni, ANS w Pile stała się swoistym centrum międzynarodowych obrad, dotyczących przestępczości, prawodawstwa w sprawach karnych, bezpieczeństwa publicznego, pracy policyjnej w aspekcie badań kryminalistycznych (przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, przestępstwa gospodarcze, cyberprzestępczość, problemy wykrywalności) oraz bezpieczeństwa publicznego w ujęciu globalnym oraz lokalnym – podkreślił dr hab. Przemysław Frąckowiak, prof. ANS., Kierownik Katedry Kryminalistyki, organizator wydarzenia.

Na konferencji w Pile, pojawiły się autorytety świata naukowego z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Czech i Ukrainy m.in.: prof. Katarzyna Celińska – The City University of New York (Stany Zjednoczone), Znany socjolog i prawnik; prof. Arthur Hartmann – Uniwersytet Administracji Publicznej w Bremie (Niemcy), prof. Ross Coomber – jeden z najbardziej znanych kryminologów w Wielkiej Brytanii, który ma ponad 30-letnie doświadczenie w badaniach nad narkotykami i alkoholem, Mark D. Atkinson – emerytowany sędzia (Austin, Stany Zjednoczone), który przez 32 lata orzekał w sprawach karnych w Stanie Teksas.

Wraz z gośćmi zagranicznymi, podczas konferencyjnych obrad w ANS w Pile, wystąpili wybitni badacze z naszego kraju.

Goście, którzy pojawili się w ANS w Pile, mieli okazję zobaczyć, jak kształceni są studenci kryminalistyki w pilskiej Uczelni m.in. w pracowniach: entomologii sądowej, daktyloskopii oraz pracowni technik obrazowania.

- Celem spotkania, tak znaczącego grona z różnych dziedzin nauki i praktyki, było rozszerzenie współpracy między jednostkami badawczymi i ekspertami z zakresu kryminalistyki i kryminologii, poznanie najnowszych wyników badań międzynarodowych oraz rozwijanie współpracy między środowiskami akademickimi – podsumował dr hab. Przemysław Frąckowiak, prof. ANS.

Katedra Kryminalistyki planuje kolejną edycję konferencji w przyszłym roku.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama