Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Nawiązali do swoich dobrych tradycji

Czy ktoś zgadnie, który to już raz lekkoatleci PLKS „Gwda” Piła raz, w swojej klubowej historii, mogli zupełnie szczerze podsumować swój klubowy sezon sportowy? Jak ten czas leci! Rok 2022 to 29 rok działalności, nadal prężnego klubu w Pile. Co więcej podopieczni stałej ekipy trenersko-kierowniczej…
Nawiązali  do swoich dobrych tradycji

 

Trenerzy Ignacy Krzewiński, Zbigniew Łapacz, Andrzej Wawruszak czy Przemysław Sobkowski, a także w pozytywnym tego słowa znaczeniu wiecznie żywy  prezes Czesław Pachowicz są pewnie bardzo  zadowoleni ze swoich podopiecznych. Zawodnicy PLKS  zajęli bowiem m.in  pierwsze miejsce wśród klubów miasta i powiatu pilskiego w odniesieniu do wszystkich dyscyplin sportu w Ogólnopolskim Współzawodnictwie Sportu Młodzieżowego.

 

 Taki wyznacznik współzawodnictwa to oficjalne i jak podkreślają znawcy, jedyne kryterium oceny pracy klubów  w kwalifikowanym sporcie młodzieżowym w Polsce! Pierwsze miejsce wśród klubów miasta i powiatu pilskiego w odniesieniu do wszystkich dyscyplin sportu w Ogólnopolskim Współzawodnictwie Sportu Młodzieżowego to nie pierwsze osiągnięcie PLKS Gwdy w historii pilskiego sportu.

Osobiście nie przepadam za żelaznymi statystykami, ale przytoczę wypowiedź  kierownika i trenera PLKS Zbigniewa Łapacza.

wylicza Z. Łapacz.Zawodnicy „Gwdy”  przez cały sezon wywalczyli 89,41 pkt. Na wartość punktową miały oczywiście wpływ wyniki indywidualne lekkoatletów w kategorii młodzików(U16- 30 pkt), juniorów młodszych ( U18- 25,41 pkt), juniorów (U20- 34 pkt). Łącznie w imprezach mistrzowskich ogólnopolskich i wojewódzkich zdobyli 81 medali w tym 28 złotych, 26 srebrnych i 27 brązowych. W sezonie 2022 lekkoatleci „Gwdy” w sześciu konkurencjach poprawili rekordy klubu, które są ustanawiane od 29 lat  tj. od 1993 roku. Większość z nich jest na wysokim krajowym poziomie. Zawodnicy zdobyli też 34 klasy sportowe. Klub PLKS „Gwda” był również w 2022 roku organizatorem dwóch dużych imprez  lekkoatletycznych tj. Mistrzostw Wielkopolski LZS U18,U20, U23 o Puchar Marszałka woj. wielkopolskiego i  Ogólnopolskiego Mityngu GWDY -                

       Wysoki poziom sportowy przez cały rok najrówniej trzymali: Agata Trzaskalska i Mikołaj Czechowicz.

Dodajmy, iż Agata, wspomagana przez p. Grażynę Sobieraj właścicielkę Grapilu,  jest studentką V roku ANS w Pile, kolejny już rok potwierdziła, że mimo swoich obowiązków uczelnianych, należy do ścisłej czołówki krajowej wśród seniorek w 7-boju z tegorocznym rekordem klubu 4.737 pkt.

       W tym sezonie wręcz imponował wysoką formą biegacz, junior Mikołaj Czechowicz, członek Kadry Narodowej PZLA. Zdobył trzy medale: srebrny podczas Mistrzostw Polski Juniorów U20 w biegu na 2000 prz., złoty na 800 m i srebrny na 2000 prz. na Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS. Mikołaj bardzo udanie startował w reprezentacji Polski U20 w biegu na 3000 m prz. podczas 5-meczu Słowenia- Węgry- Słowacja-Czechy-Polska w Mariborze. Osiągnięty przez zawodnika wynik 5:46,63 w biegu na 2000prz. jest czwartym wynikiem w Europie. Posiada on również, obok Agaty Trzaskalskiej,    I klasę sportową.

       Dziś w klubie trenuje ok. 90 zawodników, a aktualnie do czołowych poza wymienionymi należą: Dawid Hajduk- 400m, 400ppł, Dominik Dąbek- 400ppł, Adam Bembnista-110ppł, Danuta Peksa - chód sportowy, Agata Łańska-1500prz., Jan Gański- wzwyż, Hubert Margowski- 1000prz., Piotr Barańczyk – w dal, trójskok,  Franciszek Pawłowski- 2000prz., Oliwier Kamiński- 400m, Paskal Hoffman-1000prz.

       Przed nami kolejny trzydziesty jubileuszowy rok działalności sportowej. Plany są bardzo ambitne. Chcemy nie spuszczać z tonu jeżeli chodzi o poziom sportowy. Klub planuje również organizację trzech  dużych ogólnopolskich imprez lekkoatletycznych. W dniach 10-11 czerwca 2023 zorganizują Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS Juniorów U20 i Juniorów Młodszych U18, które będą nie tylko eliminacjami do Mistrzostw Polski ale również do imprez europejskich. Przewidywany jest udział ok. 650 zawodników z całej Polski – słyszymy z ust dr. Ignacego Krzewińskiego.

Spełnienia tych zamierzeń życzy nie tylko

Mariusz Markowski

ale i Czytelnicy Tygodnika Nowego


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama