Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Nowe wozy dla strażaków

W czwartek, 23 lutego br. wiceminister Maciej Wąsik poinformował o zatwierdzeniu nowego zestawienia jednostek OSP, które otrzymały dofinansowanie na zakup samochodów ratowniczo–gaśniczych. Dzięki tym środkom, do strażaków ochotników z całego kraju, trafi 675 nowych pojazdów, w tym 180 lekkich samochodów ratowniczo-gaśniczych, 417 średnich oraz 78 ciężkich. W tej grupie są również jednostki z naszego regionu.
Nowe wozy dla strażaków

Podczas konferencji w KPRM Sekretarz stanu w MSWiA poinformował, że przewidywany zakres dofinansowania do zakupu wozów ratowniczo-gaśniczych jest rekordowy w porównaniu do poprzednich lat.

- Premier Mateusz Morawiecki, minister Mariusz Kamiński oraz minister Anna Moskwa zapowiadali dofinansowanie na 668 samochodów, ale po naszych staraniach oraz w ramach bardzo dobrej współpracy z Komendą Główną Państwowej Straży Pożarnej będzie to 675 nowych samochodów strażackich dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej – powiedział wiceminister Maciej Wąsik. - To ważna chwila, bo od tego momentu samorządy i ochotnicze straże pożarne mogą rozpoczynać przetargi i proces zakupów – dodał.

trakcie konferencji podkreślono, że w ostatnich latach widoczny jest wzrost inwestycji wspierających działalność jednostek OSP. Dla porównania w ubiegłym roku zakupiono 533 nowe wozy, podczas gdy w roku 2014 było ich jedynie 229.

Oprócz wsparcia finansowego w zakresie zakupu sprzętu i wozów przypomniano również o pierwszej w historii ustawie o Ochotniczych Strażach Pożarnych. 1 stycznia 2022 r. weszły w życie przepisy, dzięki którym prawie 100 tys. druhów-emerytów otrzymało świadczenie ratownicze z tytułu wysługi lat w OSP. To wyraz wdzięczności za ich długoletnią służbę na rzecz bezpieczeństwa publicznego.


W całym województwie wielkopolskim zakupionych zostanie 61 pojazdów. To jeden z najwyższych wyników w całym kraju. Więcej wozów zostanie zakupionych tylko w województwach: mazowieckim – 71, lubelskim – 62 i małopolskim – 62.

Jeśli chodzi o region pilski to pojazdy otrzymają jednostki z Budzynia, Rogoźna, Łobżenicy, Okonka, Piły, Wysokiej, Zakrzewa i Szamocina.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama