Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

[TRZCIANKA] Centrum Usług Wspólnych najwcześniej za rok

Po przyjęciu trzech protokołów z poprzednich sesji, radni Rady miejskiej dyskutowali na temat utworzenia Centrum Usług Wspólnych w Trzciance. Ostatecznie postanowiono przełożyć decyzję na kolejną kadencję, czyli rok 2024.
[TRZCIANKA] Centrum Usług Wspólnych najwcześniej za rok

Część uchwałodawczą tradycyjnie otworzyły projekty uchwał zmieniające uchwałę budżetową na rok 2023 i Wieloletnią Prognozę Finansową. Następnie Rada pochyliła się nad zmianami w sprawie opłaty targowej, regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Trzcianka i w sprawie przejęcia realizacji zadania należącego do właściwości Woj. Wlkp. 

Radni podjęli szereg uchwał, w tym m.in.: w sprawie górnych stawek opłat za usługi odbierania odpadów komunalnych oraz opróżniania zbiorników bezodpływowych, wyrazili zgodę na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawierania umów dzierżawy na cele rolnicze, przyjęli program gospodarowania mieszkaniowym zasobem gminy Trzcianka na lata 2023-2027, w sprawie zaliczenia dróg do kategorii dróg gminnych i ustalenia ich przebiegu, w sprawie ustalenia wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego. 

Podjęto również uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla północno-zachodniej części miasta Trzcianki i części obrębu Dłużewo oraz dla Trzcianki w rejonie ulic 27 Stycznia, Łomnickiej i stacji uzdatniania wody. Projekt uchwały w sprawie planu zagospodarowania przestrzennego w obrębie geodezyjnym Trzcianka, rejon jeziora Sarcze nie został przyjęty w związku z tym, że Rada uznała za zasadne przyjęcie jednej ze zgłoszonych uwag, co automatycznie powoduje cofnięcie całego planu do ponownej procedury planistycznej.

(eEs), MiG Trzcianka

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama