Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Nie zachęcaj złodzieja

Program prewencyjny pod nazwą „Bezpieczni świadomi” ma za zadnie zapobieganie kradzieżom wartościowego mienia. Przeciwdziałanie kradzieżom realizowane jest przez policję poprzez znakowanie i ewidencjonowanie przedmiotów wartościowych. Warto zadbać o swoje mienie.
Nie zachęcaj złodzieja

Policjanci cyklicznie organizują działania mające na celu zabezpieczenie mienia. Spotkania tego typu organizowane są między innymi w jednostce policji czy też na festynach gminnych, szkolnych, osiedlowych itp. Znakować można praktycznie wszystko. Do kradzieży przedmiotów dochodzi często podczas włamań do mieszkań, domów, piwnic, sprzed sklepów.

Znakowanie przedmiotów pozwala na jego szybką identyfikację, gdy zostanie utracony. Engrawer to urządzenie wielkości śrubokręta z grubą rączką i specjalną końcówką, która wrzyna się swobodnie w stal, szkło, plastik. Oznakowanie nie niszczy przedmiotu. Oznakowane przedmioty trafią do specjalnej bazy danych, a właściciel otrzymuje certyfikat znakowania. Znakować można rowery, sprzęt RTV, sprzęt ogrodowy.

Pamiętaj! Znakowanie nie chroni przed kradzieżą! Za każdym razem zabezpieczaj swoje mienie np. rower przy użyciu specjalnej stalowej linki. Pozostawiony bez zabezpieczenia jednoślad to łatwy łup dla złodzieja. Nie zachęcaj go i pamiętaj o zabezpieczeniu mienia. Złodzieje chętnie też skorzystają z okazji, jaką będzie pozostawienie roweru bez zapięcia, jednak poradzą sobie również w przypadku słabego zabezpieczenia.

Pamiętaj! Zamykaj drzwi od klatki schodowej. Jeśli jest domofon, sprawdź komu otwierasz Zamykaj drzwi wejściowe do piwnic. Przypinaj swój rower do przytwierdzonego, nieruchomego obiektu, jakim może być stojak rowerowy. Nigdy nie zostawiaj nowego roweru bez zapięcia.

(red)

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama