Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

„Czarodziejski sen” Renaty Kopickiej

W minionym tygodniu Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Kaczorach zorganizowało wieczór z poezją Renaty Kopickiej. Spotkanie związane było z wydaniem tomiku wierszy pt. "Czaro-dziejski sen".
„Czarodziejski sen” Renaty Kopickiej

W czwartkowe popołudnie salę MGCK-u licznie wypełnili mieszkańcy Kaczor, przyjaciele, rodzina i znajomi autorki. Jej wiersze można było usłyszeć w interpretacji Honoraty Pilarz, Marka Janowskiego i Zdzisława Piaskowskiego. Nastrojową oprawę muzyczną zapewnił duet akustyczny „Ławeczka”. Na zakończenie okolicznościowy bukiet oraz gratulacje na ręce pani Renaty złożyli Stefan Kowal i Henryk Witt.

Tomik poezji został wydany przy wsparciu Urzędu Miasta i Gminy Kaczory. Po spotkaniu można było zakupić publikację oraz uzyskać na niej pamiątkowy podpis i dedykację autorki. Było to pierwsze takie spotkanie z autorką, mamy nadzieję, że nie ostatnie.

W spotkaniu uczestniczyła Emilia Załachowska – członek zarządu Powiatu Pilskiego. - Poezja jest niewątpliwie lekarstwem dla duszy. Zapewnia poczucie komfortu, jest oazą spokoju, a także sposobem na to, aby poczuć, że nie jesteśmy sami na świecie. Serdecznie dziękujemy pani Renacie za piękne wiersze, za zawarte w nich mądre słowa, za wrażliwość, za płynące z nich ciepło i życzliwość – mówi Emilia Załachowska. 

***

Renata Kopicka pochodzi z Żabostowa, a od 1979 r. jest mieszkanką Kaczor. Jak przyznaje – będąc młodą dziewczyną nie przypuszczała, że będzie pisała wiersze. Przełomem okazało się przejście na emeryturę. Dobrzy ludzie, dobre słowa, wiara przyjaciół i bliskich w panią Renatę powodowały przelewanie myśli na papier. To był początek przygody z pisaniem. 

Autorka należy do grupy poetyckiej "W krainie poezji" oraz "W lirze poezji". Jako członek Koła Emerytów i Rencistów z Kaczor zajmuje się prowadzeniem kroniki. Jest laureatką nagrody starosty pilskiego w dziedzinie kultury za 2022 rok.

(mb)



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama