Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Gmina Lubasz z dotacją na miasteczko

Gmina Lubasz pozyskała kolejne dofinansowanie unijne. Tym razem na budowę miasteczka ruchu drogowego w Lubaszu oraz pięciu placów zabaw w miejscowościach: Nowina, Antoniewo, Bzowo, Klempicz, Kamionka.
Gmina Lubasz z dotacją na miasteczko

W ogłoszonym przez Czarnkowsko – Trzcianecką LGD konkursie Gmina Lubasz złożyła wniosek o dofinansowanie i otrzymała maksymalną ilość punktów.

- Cieszy mnie fakt pozyskania kolejnego wsparcia unijnego. Obecnie nasza Gmina rozwija się bardzo dynamicznie, co jest doceniane przez mieszkańców ale również na zewnątrz – komentuje wójt Marcin Filoda.

Miasteczko Ruchu Drogowego powstanie przy Szkole Podstawowej w Lubaszu. Będzie to obiekt dostępny dla wszystkich mieszkańców, przeznaczony do nauki przepisów ruchu drogowego i praktycznego szkolenia w zakresie ruchu pieszych oraz przede wszystkim do nauki jazdy na rowerze i motorowerze.

Zarówno miasteczko ruchu drogowego jak i budowa placów zabaw są odpowiedzią na wnioski i pomysły zgłaszane przez mieszkańców. W przygotowanie koncepcji budowy placów zabaw zaangażowani byli sołtysi poszczególnych miejscowości oraz ich mieszkańcy.

Łączna wartość inwestycji wynosi 413 029,04 zł, wartość dofinansowani to 262 810,38 zł. Gmina uzyskała maksymalne możliwe dofinansowanie czyli 63,63% kosztów zadania. Jest to limit określony w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Zadanie zostanie zrealizowane w przyszłym roku.

- Nie zwalniamy tempa, staramy się o kolejne dofinansowania. Jeszcze w tym roku zamierzamy złożyć wnioski aplikacyjne do kolejnych konkursów na zadania wskazane przez mieszkańców – dodaje Liliana Helwich, odpowiedzialna za pozyskiwanie funduszy w Urzędzie Gminy w Lubaszu.

UG Lubasz


 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Hallo 04.07.2017 15:00
A jak tam afera azbestowa? Podobno szykują się zatrzymania

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama