Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Brydżowa majówka z golonką

Wcale nie pechowo, ale 13 maja Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Kaczorach było areną tradycyjnego turnieju brydżowego par o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Kaczory.
Brydżowa majówka z golonką

Przed rozpoczęciem turnieju miała miejsce miła uroczystość. Otóż Burmistrz Miasta i Gminy Kaczory Brunon Wolski - długoletni lokalny działacz brydżowy - został odznaczony brązową odznaką zasłużonego dla Polskiego Związku Brydża Sportowego przez prezesa Wielkopolskiego Związku Brydża Sportowego Przemysława Maliszewskiego. Sam wyróżniony dokonał oficjalnego otwarcia turnieju zaliczanego do cyklu Grand Prix Nadnoteckiego Związku Brydża Sportowego. 

Na starcie stanęły aż 32 pary, co jest rekordową liczbą w kilkudziesięcioletniej już historii turnieju. Brydżyści rywalizowali na dystansie 36 rozdań. Zdecydowanymi zwycięzcami okazali I-ligowcy z Poznania Marcin Woźniak i Sławomir Piechocki uzyskując znakomity wynik 68,89%. Drugie miejsce zajęła para Waldemar Kożuchowski i Przemysław Maliszewski, która w minionym sezonie występowała w barwach I-ligowej drużyny KS KM IMPORT Jagiellonka Piła. Trzecie miejsce przypadło parze Marek Juszczak (Murowana Goślina) i Janusz Przybysz (Piła). Pozostałe miejsca w czołowej szóstce zajęli w kolejności: Rafał Junik i Jolanta Ziętara (Czarnków), Sławomir Czapliński i Janusz Wygowski (Piła) oraz II-ligowcy Mieczysław Stefański i Roman Klejny grający w drużynie Instalko Międzyrzecz.

Puchary dla najlepszej pary miasta i gminy Kaczory zdobyli Jan Kozera i Ryszard Hamling. Natomiast nagrodę dla najlepszej pary „amatorskiej” ze współczynnikiem klasyfikacyjnym WK do 2,0  wywalczyli Waldemar Czajkowski i Wiktor Malinowski (Piła). W przerwie turnieju miał miejsce doceniany przez uczestników kulinarny akcent. Gospodarze zaserwowali bowiem bezpłatnie tradycyjną golonkę z kapustą.

Mariusz Markowski
 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama