Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

150. urodziny szkoły w Fanianowie

Szkoła Podstawowa im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Fanianowie świętowała jubileusz 150-lecia działalności. Uroczystość została objęta honorowym patronatem Pierwszej Damy, małżonki Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Agaty Kornhauser Dudy
150. urodziny szkoły w Fanianowie

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. burmistrz Łobżenicy Piotr Łosoś, radni gminy Łobżenica, radne powiatowe Ewa Ramusiewicz i Zdzisława Bosak-Kawa, wicedyrektor pilskiej delegatury Kuratorium Oświaty w Poznaniu Renata Ciołek, sołtysi wsi Dębno, Liszkowo i Fanianowo oraz absolwenci i przyjaciele szkoły.

Jubileusz 150-lecia szkoły rozpoczęła msza święta. Przewodniczył jej ordynariusz diecezji bydgoskiej biskup Krzysztof Włodarczyk. W celebracji nabożeństwa uczestniczyli także gospodarz miejscowej świątyni pw. św. Józefa ks. proboszcz Piotr Mleczek, ks. proboszcz Piotr Pieniążek z parafii Świętej Trójcy w Łobżenicy, ks. dziekan Andrzej Kalita i ks. rektor Piotr Lipski MSF.

Po zakończeniu eucharystii korowód uczniów, nauczycieli i absolwentów przeszedł do oddalonego o kilkaset metrów budynku szkoły. Oficjalna część obchodów obfitowała w liczne życzenia dla fanianowskiej placówki i jej pracowników, składane na ręce dyrektor Marii Pireckiej. Nie zapomniano także o byłych dyrektorach szkoły: Bernardzie Żytelewskim i Zygmuncie Sobieszczyku – podziękowania odebrały ich dzieci.

Rys historyczny szkoły przybliżył historyk Wiesław Chwaliszewski. 150 lat w pigułce uwieńczył pierwszy hymn Szkoły Podstawowej w Fanianowie w wykonaniu absolwentki Anny Kolas.

Część artystyczna obfitowała w wartości patriotyczne oraz nawiązywała do postaci patrona szkoły Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Na zakończenie goście mogli obejrzeć wystawy przygotowane na terenie szkoły: fotograficzną, wirtualną oraz tematyczną o błogosławionym kardynale.

msz


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama