Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

To brzmi humorystycznie, ale rzuca też nawet cegłą i granatem!

Specjalizuje się w rzutach. Przypomnijmy, tzw. miotacz ze Złotowszczyzny, gościł wielokrotnie na naszych łamach.
To brzmi humorystycznie, ale rzuca też nawet cegłą i granatem!

Ostatnio bodajże w 2023 roku, gdy podczas HMP 2020 w Toruniu zajął piąte miejsce w pchnięciu kulą i rzucie ciężarkiem. Z kolei podczas MP w Wielobojach wiemy, iż tam rywalizował z młodszymi rywalami. Sukcesów w tym nietuzinkowym sporcie ma już bez liku. Spełnia swoje marzenia nadal. 

Teraz zwrócił swoją uwagę, gdy w Toruniu, podczas Mistrzostw Polski w tzw. Rzutach nietypowych osiągnął kolejny sukces.



 

- Ta konkurencja składa się z 10 rywalizacji. Każda kat. wiekowa ma swój ciężar sprzętu. Np. rzut cegłą 7.5 kg shotorama, pchnięcia kulami z miejsca, inne kat wiekowe jak rzut grantem 250 g, rzut ciężarkiem 9.07 kg czy dysk antyczny 3 kg z miejsca – podpowiada Mariusz Drążkowski.

Rzeczywiście nietypowo. W tych mistrzostwach wywalczył złoto w Slingbalu i 4 brązowe medale (cegła, ciężarki i ciężar 25 kg i schoto).

Poprzednie starty też były udane. Zawsze wracał z medalami. Rok temu miał złoto w ciężarku.

Teraz czekają go jeszcze zawody w Pucku – czwórbój, Włocławek to Mistrzostwa Polski, miting w Słubicach, Winobranie - Zielona Góra, a przecież wybiera się jeszcze do Geteborga na Mistrzostwa Świata.

Zastanawiam si , skąd na to wszystko bierze czas i formę?

Rywalizuje w mitingach w całej Polsce. To około 10 startów. Są już konkurencję olimpijskie.

Trenuje rzuty 2 razy w tygodniu. Marszobieg godzinny po lesie 7km. Ponadto dysk, młot, oszczep i pchniecie kulą.

- Sen jest najważniejszy – podkreśla. - Chociaż przed zawodami jest mały stres. Ponadto

Siłownia, 5 miesięcy, okres zimą wiosna 2 razy w tyg. ROZCIĄGANIE, dynamika i szybkość - kontynuuje.

Mariusz zdrowie ma w miarę dobre. Dba o to starannie. Bierze o suplementy, zdrowe aminokwasy, ryby, warzywa i owoce. Aż trudno niejednemu w to uwierzyć. Na szczęście, w prowadzeniu sklepu w Głomsku, wspiera go córka Kinga!

Uczył się rzucać nieznanymi sprzętami - tak cegłą metalową z rozbiegu. Te konkursy są. rozgrywane w Europie…

Nietypowe dyscypliny człowieka z żelaza z Zakrzewa.

Mariusz Markowski


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama