Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Przetarg na przedłużenie ulicy Konopnickiej unieważniony

Miała być inwestycja, która znacznie poprawi jakość życia w Pile, szczególnie kierowcom. Miało być nowe centrum handlowe w Pile.  Docelowo miały być także nowe trasy dla autobusów miejskich, a na  razie skończyło się jedynie na planach. Zapowiadana od wielu miesięcy budowa kolejnego odcinka ulicy Konopnickiej, która połączy ją z  ulicą Zygmunta Starego nie ruszy w planowanym terminie.
Przetarg na przedłużenie ulicy Konopnickiej unieważniony

O tym, że inwestycja jest planowana mówiono od wielu miesięcy, a nawet lat. Realne działania podjęto jednak dopiero kilka tygodni temu, gdy ogłoszono przetarg na budowę brakującego, niespełna stumetrowego  odcinka ulicy Konopnickiej w Pile. Miał on otworzyć drogę z Placu  Staszica i sąsiednich ulic do ronda Unii Europejskiej, a dalej na  Zygmunta Starego czy Walki Młodych (po reformie dekomunizacyjnej nowa  nazwa to ulica Młodych - przypomina redakcja). Skończyło się jednak  klapą.

- Postępowanie zostało unieważnione, ponieważ nie złożono żadnej  oferty niepodlegającej odrzuceniu – poinformował Urząd Miasta Piły. Krótkiemu komunikatowi trudno się jednak dziwić, gdyż -jak wiemy- Urząd Miasta nie lubi chwalić się swoimi porażkami, a w takich  kategoriach należy traktować to postępowanie. Zwłaszcza, że akurat  w tej branży chętnych do budowania dróg nie brakuje. Tym razem  przetarg jednak niezbyt zainteresował potencjalnych wykonawców.

Niestety, unieważnienie przetargu jest niemal równoznaczne z  opóźnieniami w budowie. Cenny czas ucieka, a Unia Europejska, która  dołoży się do wykonania drogi dość restrykcyjnie patrzy na wszelkiego  rodzaju niedociągnięcia. W tym przypadku są one dość poważne i  niewykluczone, że przedłużona ulica Konopnickiej nie zostanie oddana  do użytku 1 grudnia tego roku, tak jak początkowo planowano.

Mateusz Kaczmarek


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

m 22.08.2017 19:02
Co za brednie. Jakie niedociągnięcia? Nikt nie złożył oferty i przetarg zostanie powtórzony. Czy te artykuły piszą osoby gimnazjalisci?

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama