Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Oliwka nie pojechała na turnus

Oliwka od urodzenia zmaga się z ciężką chorobą neurologiczną, wymaga intensywnej rehabilitacji ruchowej i terapii intelektualnej. Niestety, koszty leczenia dziewczynki przewyższają możliwości finansowe jej rodziców.
Oliwka nie pojechała na turnus

Małgorzata Smoguła wysyła apele do firm, instytucji i fundacji z prośbą o wsparcie finansowe w leczeniu jej córki, nie zawsze jednak przynosi to pożądany efekt. To jednak nie zniechęca pani Małgorzaty, bowiem zdrowie jej córki jest dla niej najważniejsze.

Dziewczynka nie jest dobrego zdrowia. Urodziła się z wieloma wadami: znacznym wodogłowiem, przepukliną oponowo – rdzeniową, stopami końsko – szpotawymi, pęcherzem neurogennym i rozszczepem kręgosłupa. Z czasem doszła padaczka. Dziewczynka jest opóźniona ruchowo i porusza się na wózku aktywnym. Jest także opóźniona intelektualnie.

Jedyną szansą aby Oliwka odzyskała choć część sprawności - aby mogła np. w miarę samodzielnie wstać z wózka - jest systematyczna rehabilitacja. Ale jej miesięczny koszt przekracza 1500 zł. To zbyt duże obciążenie pieniężne dla rodziców dziewczynki. Dlatego – nie zawsze - rehabilitacja odbywa się takim trybem jakim powinna.

- Dzięki rehabilitacji nasza córka nabiera umiejętności niezbędnych w jej życiu codziennym. Córka wprawdzie robi małe postępy, ale to nas bardzo motywuje. Niestety jest blokada pieniężna, dlatego w ubiegłym roku musieliśmy zrezygnować z turnusów rehabilitacyjnych, co wyszło na szkodę dla Oliwki. Nasza córka jest w takim wieku, że potrzebuje intensywnej i systematycznej rehabilitacji, a nas nie zawsze na to stać. To dla nas bardzo przykre – mówi Małgorzata Smoguła.

Państwo Smoguła zwracają się z prośbą do osób dobrego serca, które mogłyby pomóc ich córce przekazując 1 proc. podatku (Fundacja Dzieciom „Zdąży z Pomocą” nr KRS: 0000037904 z dopiskiem: 6698 Smoguła Oliwia) bądź poprzez dowolną wpłatę na subkonto: 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 (Bank BPH). Osoby zainteresowane pomocą małej Oliwce, proszone są o kontakt: [email protected].

(es)


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama