Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Miężalski mistrz

Tegoroczne Mistrzostwa Piły w tenisie ziemnym miały dość mocna obsadę. Tryumfator Open – Hubert Miężalski z Rogoźna to znany w kraju, a szczególnie w Wielkopolsce tenisista.
Miężalski mistrz

W wieku 12 lat sięgnął po MP w tej kategorii wiekowej. Potem jednak miał dość długą przerwę, ale wrócił na kort.

W ubiegłym roku zadebiutował na kortach Parku Tenisowego Olimpia, gdzie stawił duży opór późniejszemu zwycięzcy Pawłowi Przybylskiemu.
Po pilskim turnieju mówił: Był to mój pierwszy turniej w Pile. Organizacja jak i cała atmosfera była bardzo miła i przyjazna Pan Piotr zadbał o przygotowanie kortów, a jego małżonka o zaplecze gastronomiczne. Turniej tenisowo stał na wysokim i wyrównany poziomie. Bardzo miło będę wspominał weekend w Pile i wszystkim polecał korty u Pana Piotra.
W Pile Miężalski dotarł do finału, gdzie zmierzył się z ubiegłorocznym tryumfatorem Sławomirem Wrzeszczem ze Złotowa. Niestety rywal Miężalskiego w drugim secie doznał kontuzji i skreczował.
Na trzecim miejscu ex aequo sklasyfikowani zostali Michał Najderek i Mariusz Mijalski – obaj z Chodzieży.
W grupie 40-55 lat tryumfował Marek Starczewski, który zdetronizował ,,kolekcjonera” tenisowych rakiet, najlepszego tenisistę wśród kominiarzy i najlepszego kominiarza wśród tenisistów – Artura Witwickiego.
Tutaj trzecie miejsce dla Piotra Szettela i Arkadiusza Kryczki.
W grupie powyżej 55 lat tryumf Andrzeja Bednarza, drugie miejsce dla Wojtka Franczaka.
Całość sprawnie przygotowana i przeprowadzona przez Piotra i Wandę Nowaków. Organizatorzy mogli liczyc na wsparcie UM – nagrody wręczała wiceprezydent Beata Dudzińska oraz sponsorów firmę Jenox z Chodzieży czy tradycyjnie już Huberta Paprockiego z Piekarni Bochenek.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama