Pilska Spółdzielnia Mieszkaniowa L-W ma 60 lat

  • 20.11.2017, 13:07 (aktualizacja 20.11.2017 13:14)
  • Anna Czapla-Furtacz
Pilska Spółdzielnia Mieszkaniowa L-W ma 60 lat
Diamentowy jubileusz świętowała w piątek Pilska Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa. Podczas uroczystości uhonorowano odznaczeniami i dyplomami wieloletnich pracowników Spółdzielni. Ze strony zaproszonych gości padło wiele słów uznania dla działalności jubilata, były życzenia i kwiaty.

Pilska Spółdzielnia Mieszkaniowa L-W to nieodłączna część historii miasta. Pojawiła się w 1957 roku, gdy Piła powstawała z ruin, gdy na nowo organizowano życie, otwierały się zakłady pracy, zewsząd zjeżdżali nowi mieszkańcy. W ciągu 60 lat swego istnienia Spółdzielnia wzniosła 186 budynków. Dziś liczy około 7 tysięcy członków, łączna powierzchnia lokali mieszkalnych wynosi 330 905 m.kw., a zsumowana powierzchnia terenu wchodzącego w jej skład to 581 403 m. kw.

- To właśnie pilska Spółdzielnia jako jedna z pierwszych zainaugurowała budownictwo mieszkaniowe, które z każdym rokiem przyspieszało- mówił podczas uroczystości prezes PSM L-W, Lucjan Szutkowski. I dodał: - Nasz jubileusz to nie tylko budynki, to przede wszystkim tysiące mieszkańców, którzy przybywali do Piły wraz z powoływaniem kolejnych zakładów pracy.

Jak wielu pilan pamięta, mieszkania w tamtych czasach były niezwykle deficytowym dobrem, na które czekało się latami. Pierwsze bloki PSM L-W zbudowała przy ul. Śródmiejskiej i Ossolińskich. Dziś jest ich już tyle, że tworzą miasto w mieście. Z chodnikami, zagospodarowaną zielenią, placami zabaw i siłowniami zewnętrznymi, parkingami. Zaspokaja nie tylko potrzeby mieszkaniowe ludzi, ale także prowadzi rozbudowaną działalność na niwie kultury, sportu i rekreacji.

PSM L-W nie stoi w miejscu. W przyszłym roku przy ul. Mickiewicza sfinalizowana zostanie budowa nowego spółdzielczego bloku.

Anna Czapla-Furtacz

Zdjęcia (10)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe