Policjanci zabezpieczyli blisko 5 kg narkotyków

  • 09.05.2018, 11:18 (aktualizacja 09.05.2018, 11:21)
  • eki
Policjanci zabezpieczyli blisko 5 kg narkotyków
Przestępczy proceder został zorganizowany w szklarni oraz murowanej altanie.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile zlikwidowali profesjonalną uprawę konopi indyjskich i łącznie zabezpieczyli blisko 5 kg narkotyków. Funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 22 do 33 lat. Czarnorynkową wartość zabezpieczonych narkotyków oszacowano wstępnie na kwotę ponad 200 tys. zł. Zatrzymanym mężczyznom grozi kara więzienia do 10 lat.

To kolejny w tym roku sukces pilskich kryminalnych w walce z „narkobiznesem”, efekt realizacji przeprowadzonej przez funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego, w wyniku której zatrzymanych na przełomie kwietnia i maja br. zostało trzech mieszkańców Piły. Tymi osobami policjanci interesowali się od pewnego czasu. Gdy funkcjonariusze zebrali odpowiednie informacje, przystąpili do realizacji. W wyniku przeprowadzonych czynności, policjanci ujawnili na terenie ogródków działkowych w Pile profesjonalną uprawę konopi indyjskich. Ten przestępczy proceder został zorganizowany w szklarni oraz murowanej altanie.

- Na miejscu funkcjonariusze zatrzymali zajmującego się uprawą 33-letniego mieszkańca Piły. Podczas przeszukania, kryminalni zabezpieczyli ponad 50 roślin konopi indyjskich, w różnej fazie rozwoju. Właściciel nielegalnego biznesu zorganizował profesjonalną uprawę składającą się z urządzeń nawilżających, systemu nawiewów oraz oświetlenia. Pilscy kryminalni dodatkowo zabezpieczyli amfetaminę i marihuanę, która ukryta była w pomieszczeniach gospodarczych, w słoikach, pudełkach, workach i torbach foliowych – informuje podkom. Żaneta Kowalska, oficer prasowy KPP w Pile.

Pilscy kryminalni na terenie Piły, przed jednym z budynków mieszkalnych zatrzymali również dwóch mężczyzn. Na widok policjantów jeden z mężczyzn wyrzucił woreczek strunowy, w którym znajdowała się marihuana. U drugiego z mężczyzn funkcjonariusze ujawnili papierowe zawiniątko także z zawartością marihuany. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych oraz gospodarczych śledczy ujawnili kolejne narkotyki w postaci substancji psychotropowych oraz środków odurzających ukrytych m. in. w plastikowych pudełkach.

- Wszystkie ujawnione narkotyki w postaci marihuany i amfetaminy w łącznej ilości blisko 5 kg zostały zabezpieczone przez pilskich kryminalnych, a trzech zatrzymanych mężczyzn trafiło do policyjnego aresztu. Czarnorynkową wartość zabezpieczonych narkotyków oszacowano wstępnie na kwotę ponad 200 tys. zł. Teraz za popełnione przestępstwa zatrzymani mężczyźni w wieku od 22 do 33 lat odpowiedzą przed Sądem. Grozi im kara więzienia do 10 lat – dodaje podkom. Żaneta Kowalska.

 

 

 

 

 

 

eki

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe