Poseł Parda:Stop podwyżkom cen paliw

  • 15.05.2018, 13:18
  • Anna Czapla-Furtacz
Poseł Parda:Stop podwyżkom cen paliw
Haniebna ustawa- takim mianem poseł Błażej Parda (Kukiz'15) nazwał projekt „Benzyna Plus", dotyczący wprowadzenia podwyżki cen paliw. W czwartek, 10 maja odbyło się w Sejmie pierwsze czytanie, które zakłada, że paliwo będzie droższe o 10 groszy na litrze. Poseł liczy, że protest społeczny może jeszcze tę podwyżkę zatrzymać.

Błażej Parda:- Podwyżka cen paliwa może uderzyć w wiele gałęzi gospodarki- doprowadzić do jej spowolnienia. Uderzy w rolnictwo, a przede wszystkim uszczupli nasze domowe budżety. Bo przecież trzeba pamiętać, że droższe paliwo, to wyższe ceny za transport, usługi, żywność itp. Tymczasem około 50 proc. tego, co płacimy na stacjach, to podatki. Nieistotne, za ile zatankujemy. I tak połowa naszego rachunku idzie na podatki, różnego rodzaju opłaty, a teraz jeszcze dojdzie opłata na fundusz niskoemisyjny. Prawda jest taka, że dziś kierowcy utrzymują prawie połowę państwa.

Poseł uważa, że obywatele mogą powstrzymać podwyżkę. W zeszłym roku bowiem były podobne zakusy - projekt podniesienia cen paliwa o 25 gr. na litrze, ale dzięki akcji społecznej to się nie udało. Dlatego – zdaniem parlamentarzysty – możemy z sukcesem zadziałać ponownie.

Błażej Parda i pomyśle partii rządzącej: - Mam apel do PiS- nie idźcie tą drogą. Wierzę, że jeszcze tam trochę rozsądku zostało.

Na konferencję prasową, którą urządzono przed jedną z pilskich stacji paliw poseł Parda przyszedł z kanistrem. Około pięć lat temu z podobnym kanistrem przyszedł na spotkanie z prasą Jarosław Kaczyński. W związku z podwyżką wprowadzaną wtedy przez PO uświadamiał ludziom, co składa się na cenę paliwa. Namawiał do obniżenia tej ceny.

(acz)

Anna Czapla-Furtacz
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
.
. 21.05.2018, 22:00
błazen
Łukasz Mastalerek
Łukasz Mastalerek 19.05.2018, 05:22
Być moźe lepiej sytuację na świecie pokaże ten film do obejrzenia w poniższym odnośniku:
https://tv.wolnemedia.net/opin…
a także w tym odnośniku
https://tv.wolnemedia.net/film…
Zachęcam do obejrzenia
Łukasz Mastalerek
Łukasz Mastalerek 16.05.2018, 00:45
Oczywiście opozycja,ktokolwiek w niej się znajduje może sobie protestować bo nic ją to nie kosztuje a może zyskać jedynie na popularności,jednak prawda jest taka że podatki będą rosły niezależnie kto znajdzie się u władzy,dzieje się tak ponieważ mamy inflację,ceny rosną szybciej niż pensje,i rządzący na tę sytuację nie mają najmniejszego wpływu,nie mają oni władzy nad długiem i inflacją,tę władzę posiadają jedynie bogaci bankierzy,którzy pozadłużali ogromną rzeszę różnych krajów i zarządzają tym długiem z korzyścią dla siebie,rządy mogą jedynie podnosić podatki,rząd też musi wydawać coraz więcej na drogi,szpitale,infrastrukturę publiczną itd.jednym słowem podobnie jak społeczeństwo jest zakładnikiem inflacji,rządzący chcąc zmienić ten stan rzeczy,musieliby zacząć drukować własną nieobciążoną długiem walutę,jednak ludzie prubujący wprowadzić takie rozwiązania jak prezydent USA John Kennedy zostali zamordowani lub obaleni przez różne rewolucje i " majdany" tak obalono w 1917 roku Cara Rosji ponieważ nie zgodził się on zadłużyć swojego kraju u bankierów,dlatego ja podporządkuje się tym podwyżkom i nie oczekuje od rządu aby dla zmiany tego stanu rzeczy ryzykował życie swoich członków i źycie Polaków w ewentualnej opłaconej rewolucji,którą bogaci bankierzy są wstanie swoimi pieniędzmi wywołać,rozumiem frustację jaką wywołują podwyżki cen,dla mnie jest to także uciążliwe ale nie ma sensu oponować,10 groszy dla kierowcy to naprawdę niewiele,a rząd potrzebuje pieniędzy nie dla siebie tylko dla społeczeństwa,my jako członkowie społeczeństwa aby od państwa coś dostać musimy się na to złożyć w podatkach,jak mawiał Jezus Chrystus " Co boskie Bogu a co cesarskie Cezarowi"

Pozostałe