Kto tu zwariował?

  • 18.06.2018, 11:02
  • Anna Czapla-Furtacz
Kto tu zwariował?
Dyktatorzy tak mają, muszą wykuć swoją obecność w trwałym materiale tak, jak zwierzęta oznaczają swój teren uryną. Lotnisko w Baranowie to coś w rodzaju symbolu władzy Jarosława Kaczyńskiego. To monument, który ma być odciskiem prezesa, jak Pałac Kultury i Nauki – Stalina. Nikt raczej nie wątpi, że nosiłby imię Lecha Kaczyńskiego.

 

Inwestycja w Baranowie wraz z przyległościami dostała robocze miano Centralnego Portu Komunikacyjnego, który w chwili otwarcia oznaczałby "wygaszanie" Okęcia, choć realizowany jest właśnie kolejny etap jego rozbudowy. Został powołany pełnomocnik rządu ds. CPK, wiceminister Mikołaj Wild. Prowadzi się rozmowy z ludźmi, którym grozi wywłaszczenie. Eksperci podważają ekonomiczny sens inwestycji, natomiast politycy PiS snują na jawie sny o potędze. Padają liczby i porównania, które nijak mają się do rzeczywistości, ale ta władza jest ze świata alternatywnego. Koszt Baranowa to najmniej 50 mld złotych. Wyrzuconych w błoto.

Stadnina koni w Janowie Podlaskim dogorywa - firma z wielką renomą, znana na świecie, wspaniałe konie i duże pieniądze z ich sprzedaży. Wyrzucono dyrektora stadniny podając jakieś niejasne powody i wstawiając na to miejsce kolejno znajomych ministra. W dwa lata zysk w Janowie spadł 30 krotnie, a wpływy ze sprzedaży koni 3 krotnie. Natomiast 6 krotnie wzrósł koszt wynagrodzeń bezosobowych ( umowy zlecenia. umowy o dzieło) z 95 tysięcy złotych w 2015 roku do 663 w 2017 roku. Teraz znaną na cały świat koniarzy aukcję „Pride of Poland” zmieniono na „Janów Podlaski Auction & Summer Arabian Horse Sale". Zrobił się szum i ogłoszono że jednak „Pride of Poland” się odbędzie, a „wyprzedaż” – następnego dnia.

Po kontroli NIK z Ministerstwa Zdrowia wyciekły wieści, iż doszło w nim do korupcji. Przetarg na dentobusy był tak ustawiony, aby wygrała go firma, która jako jedyna w ofercie miała pojazdy z podgrzewanymi szybami. Mało tego – zakupiono niepotrzebne nikomu szczepionki, które zaraz stracą termin ważności, a do ideologicznego programu prokreacyjnego zastępującego program zapłodnienia in vitro zgłosiło się tylko 100 par, zamiast 1000. Wydano po przeszło 20 mln zł na każdą z tych trzech inicjatyw, ponadto ceny ich są grubo zawyżone. Co się stało z tymi pieniędzmi? Nikt nic nie wie.

"Wyborcza" ujawniła jeden z trzech listów byłego szefa GetBacku do Mateusza Morawieckiego. Konrad Kąkolewski pisze o kłopotach finansowych tej spółki, która wspierała tzw. środowisko patriotyczne PiS, wykupiła portfele kredytowe upaństwowionych banków za 4 mld zł. Zaś od roku 2017 – za rządów PiS – wypuściła obligacje na kwotę 2,5 mld zł. GetBack upada i prosi o pomoc premiera ze „środowiska patriotycznego”. Przy GetBacku Amber Gold to mały pikuś, ale komisji sejmowej w tej sprawie nikt powołać nie zamierza.

*

Jak wynika z sondażu CBOS w partyjnym rankingu liderem niezmiennie od wyborów jest Prawo i Sprawiedliwość. Partia Jarosława Kaczyńskiego ma 43 proc. poparcia, Platforma – 17 proc., na trzecim miejscu znalazło się ugrupowanie Kukiz'15 z 8 proc. poparciem. Dalej: Nowoczesna z 5 proc., oraz SLD i PSL, na które swój głos chce oddać po 4 proc. badanych.

Najmniejszym poparciem cieszą się partie Wolność (2 proc.) oraz Razem (1 proc.).

Kto tu zwariował. Polacy czy sondażownie?

Jedno wszakże nie ulega wątpliwości. W Polsce zapanowała alternatywna nierzeczywistość. Nienormalność stała się normą. Polacy są coraz bardziej obojętni na to, co wokół się dzieje. Co dzieje się w Polsce i z Polską.

Zbigniew Noska

Anna Czapla-Furtacz
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Brunatny mundurek
Brunatny mundurek 19.06.2018, 09:05
Panie Noska, Pana zdanie: "Polacy są coraz bardziej obojętni na to, co wokół się dzieje" zmieniłbym na:
"Polacy (czytelnicy TN) sa coraz bardziej obojętni na to co pisze ZN".
lecznica dla zombich
lecznica dla zombich 19.06.2018, 09:51
Na pytanie: kto tu zwariował, odpowiadam: tu zwariował żywy trup komuny Zbigniew Noska (1942).
Brian z Nazaretu
Brian z Nazaretu 18.06.2018, 21:01
Kilkadziesiąt lat temu w jednym z polskich zakładów grupa robotników oburzona faktem, że w stołówce zakładowej zabrakło kotletów, nie bacząc na konsekwencje i ewentualne represje ze strony władzy ludowej, na znak protestu przyspawała wagony do szyn. Czy tak było naprawdę? Różnie się mówi.Tak przynajmniej brzmi przekaz, tzw ludowy. Potem cały ten bunt rzekomo przeniósł się na Wybrzeże. Tak zaczęła się „Solidarność”. Dziś to wszystko o co „Solidarność” walczyła burzy się a Polakom wszystko pasuje. Dostali 500+, Lewandowski strzela gole. Czego więcej trzeba? Po co zastanawiać się nad jakimiś trójpodziałami, sprawiedliwością, wolnością. To nudne. Popierają więc Polacy partię, której działalność można określić jako działalność przestępczą.

PO PROSTU NIEBYWAŁE!

Polska ma nową aferę finansową, która przerasta aferę Amber Gold. Ale zdaniem Pana Mazurka, tak Pana Mazurka. Kosmata baba z chrustem, tak! Rzecznika PiSu w spódnicy:

 „Sprawa GetBacku to sprawa tylko i wyłącznie Platformy Obywatelskiej. Firma powstała w 2012 roku, zarobił na niej najwięcej Leszek Czarnecki, znajomy Grzegorza Schetyny, kierownictwo GetBacku i osoby, które świadczyły chociażby usługi prawne dla tej firmy. W naszym rządzie instytucje działają sprawnie, ludzie są zatrzymywani, stawiane są zarzuty. Mam nadzieję, że ta sprawa zostanie wyjaśniona, natomiast wszelkie ataki, próba zrzucenia odpowiedzialności na PiS jest tylko rozpaczliwą próbą wybielenia Platformy z zarzutów, które im publicznie stawiamy – mówiła Beata Mazurek na briefingu w Sejmie.”

Poszło w eter a naród uwierzy, przynajmniej ten zniewolony przez PiS.

Dziś uderzyła mnie jeszcze jedna wypowiedź pisowskiego, tym razem prezydenckiego notabla, prof. Szczerskiego. Do Polski z wizytą przybył przewodniczący Frans Timmermans. Chodzi o ustawę PiSu o SN, która wchodzi niebawem w życie.

„To jest jedna z ostatnich szans dla przewodniczącego Fransa Timmermansa na zakończenie sporu z Polską na zasadzie win-win - ocenił szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski, komentując dzisiejsze spotkanie premiera Polski z wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej.”

Jak się odnieść do takich słów? Sprawdzałem to na kilku portalach bo nie wierzyłem. Niestety wszystkie drukują ten sam tekst.

Czy mamy do czynienia z poważnym urzędnikiem, poważnego państwa czy z debilem, kretynem, głupkiem, chamem? Czy ten człowiek spełnia dobrze swoje obowiązki, stawia jako priorytet interes kraju czy po prostu jest nieodpowiedzialnym durniem? Kto takim durniom daje tytuły naukowe? Kim dla niego jest Komisarz UE? Szczylem na posyłki, który ma wykonywać polecenia, a jak mu się nie podoba to niech spier……?


I na koniec mała definicja. Której każdy kto w Polsce mieszka i czuje się Polakiem powinien przyjąć i tym się kierować.

„Jestem przeciwnikiem PiSu nie tyle ze względów politycznych, ile estetycznych.
To brzydka partia, popełniająca brzydkie uczynki, posługująca się brzydką retoryką i wreszcie złożona w dużej mierze z ludzi o brzydkich, zaciętych twarzach, które prawdopodobnie są odbiciem stanu ich duszy.
Oni nie maja przyzwoitości, nie tylko politycznej, ale też osobistej. „

Prof. Andrzej Wiszniewski
lm
lm 22.06.2018, 01:41
"I na koniec mała definicja. Której każdy kto w Polsce mieszka i czuje się Polakiem powinien przyjąć i tym się kierować.".
Zombi komuny wyznacza nam ścieżki istnienia podając małą definicję. Co to będzie, kiedy Zbigniew Noska - betonowy komuch - poda nam definicję dużą? Wydaje mi się, że dryf Zbigniewa Noski w kierunku wypowiedzi o zabarwieniu wulgarnym dowodzi upadku moralnego i zmian rozmiękczeniowych w miejscu na mózg. Estetyka bentosu.
Facet, który szczycąc się dwoma dyplomami polonistyki robi błędy ortograficzne w swoich tekstach autorskich nie ma kompetencji do stawiania pytań o to, kto dał komu tytuł profesora. Polityka, to rzecz poważna dla ludzi poważnych, sprawnych umysłowo.
benek
benek 22.06.2018, 08:17
A co, jeżeli ktoś uważa, że żyje w Wolsce i jest Wolakiem? Wyjątkowe bzdury "metodyczne".
Afryka dzika...
Afryka dzika... 22.06.2018, 13:19
Może też być Murzynek Bambo.
Mi się wydaje, że Brian z Nazaretu to jest Kazek Posada z Łowieckiej.
rak komuny trwa
rak komuny trwa 22.06.2018, 14:06
Czy Kazek Posada, to Zbigniew Noska co używa w swojej robocie zdjęć skradzionych z prywatnego komputera?
abc
abc 22.06.2018, 14:33
Łolaboga - rak komuny, rety, rety - same ubeki, straszne rzeczy - ateiści. Coś strasznego - Boże ratuj!

Pozostałe