Noc Naukowców 2018 za nami...

  • 6.10.2018, 12:28 (aktualizacja 06.10.2018 12:30)
  • Anna Czapla-Furtacz
Noc Naukowców 2018 za nami...
W ostatni piątek września uczniowie z klas VIIb i VIIIc SP Budzyń razem z wychowawcami Anną Czerwińską i Kingą Dąbrowską wzięli udział w Nocy Naukowców 2018. Tego dnia Poznań był stolicą nauki, a nasi uczniowie wcielili się w rolę naukowców i z ciekawością słuchali wykładów oraz przeprowadzali naukowe eksperymenty. 

Na początek odwiedzili kampus Uniwersytetu Adama Mickiewicza na Morasku, a dokładnie Wydział Chemii, gdzie obejrzeli wystawę pierwiastków, a także powstające na oczach uczniów unikatowe lody z ciekłego azotu, które chętnie konsumowali. Na Wydziale Biologii uczniowie z VIIb oglądali i dotykali ciekawe egzotyczne zwierzęta (pająki, owady, płazy i gady). Próbowali też działania różnych kremów. Natomiast ósmoklasiści na Wydziale Matematyki i Informatyki uczestniczyli w krótkim wykładzie pt. „Co twój telefon o tobie ujawnia?” Potem wszyscy przemieścili się do budynków Politechniki Poznańskiej, tam podzielili się na grupy. Starsi uczniowie w Centrum Mechatroniki sprawdzali jak wygląda sport oczami inżyniera i czy łatwo zaświecić żarówkę samodzielnie wytworzonym prądem. Następnie spacerem po poznańskich ulicach przeszli na teren Akademii Wychowania Fizycznego. W hali sportowo- dydaktycznej uczniowie VIIIc brali udział w zabawach i grach ruchowych z użyciem małych i dużych piłek. Ta aktywność dała czternastolatkom mnóstwo dobrej energii i radości. W tym czasie siódmoklasiści w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej na Piotrowie, uczestniczyli w pokazie ciekawych eksperymentów „Fizyka Money show” oraz „Fizyka Kids- Magnesy” z aktywnym udziałem dzieci. 
Na koniec, przed wyjazdem do domu zjedli jeszcze posiłek, a przy okazji dzielili się wrażeniami ze wspólnie spędzonego czasu.
Udział w Nocy Naukowców utrwaliło się w pamięci uczniów jako fascynujące spotkanie ze światem nauki. Choć uczestnicy naszej wycieczki zobaczyli tylko niewielką część tych wyjątkowych wydarzeń przygotowanych przez poznańskie uczelnie bezcennym było być częścią tego projektu. Przez całą wyprawę uczniom dopisywał wyśmienity humor, co dodatkowo sprawia, że warto było przyjechać do Poznania specjalnie na tę noc.
Serdeczne podziękowania za opiekę i poświęcony czas uczniowie kierują do pani Małgorzaty Słowińskiej i pani Justyny Berndt.
(ms)

Anna Czapla-Furtacz

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe