Czarnków zyskał Honorowego Obywatela Miasta

  • 15.11.2018, 10:04
  • bek
Czarnków zyskał Honorowego Obywatela Miasta
Ustępujący ze stanowiska Franciszek Strugała został przez Radę Miasta Czarnkowa odznaczony mianem Honorowego Obywatela Miasta.

Czarnków – miasto z charakterem przez 28 lat miało też z pewnością burmistrza z charakterem.  Ustępujący ze stanowiska Franciszek Strugała został przez Radę Miasta Czarnkowa odznaczony mianem Honorowego Obywatela Miasta. Uroczystego wręczenia tego tytułu dokonał przewodniczący Rady Miasta i burmistrz elekt w jednej osobie - Andrzej Tadla. Podczas uroczystości nie zabrakło przemówień i anegdot zaproszonych gości, które publiczność nagradzała gromkimi brawami.

Uroczystości obchodów 100 – lecia odzyskania niepodległości rozpoczęły  już 10 listopada mszą w intencji Ojczyzny, po której złożono kwiaty pod Pomnikiem Pamięci Narodowej. Wielu czarnkowian zgromadziło się w sali kinowej MCK, nie tylko po to, by wysłuchać koncertu „W hołdzie dla Niepodległej” w wykonaniu Czarnkowskiej Orkiestry Dętej. Większość przybyłych chciała być jednocześnie świadkiem uroczystego wręczenia ustępującemu burmistrzowi tytułu Honorowego Obywatela Miasta Czarnkowa. Dużym zaskoczeniem i niespodzianką, przede wszystkim dla ustępującego burmistrza, była obecność na uroczystości delegacji z zaprzyjaźnionego niemieckiego miasta Gadebusch.

Ludwika Wikieł

Starostwo Powiatowe w Czarnkowie

bek

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe