Nowe kardiomonitory na oddziały dziecięce w szpitalu

  • 20.11.2018, 09:04
  • bek
Nowe kardiomonitory na oddziały dziecięce w szpitalu
Szpital Specjalistyczny w Pile otrzymał dwa nowe kardiomonitory wartości 31 tysięcy złotych od Fundacji Radia ZET. Jeden trafi na Oddział Dziecięcy, drugi na Odział Neonatologiczny (noworodków).

Kardiomonitory są najbardziej podstawowym i niezbędnym narzędziem do dbania o bezpieczeństwo kardiologiczne pacjentów. Szczególnie tych po operacjach, przebywających na intensywnej terapii. Są też wykorzystywane w diagnostyce chorób serca. 

W przypadku małych pacjentów nowe urządzenia firmy Biameditek pozwolą na prowadzenie ciągłego monitoringu i diagnostyki hospitalizowanych dzieci. Monitorują pracę serca, puls, saturację (dotlenienie krwi), ciśnienie i temperaturę. Zostały zakupione z całym oporządzeniem, dzięki któremu można podłączyć do nich noworodki przebywające w inkubatorach. Są stacjonarno-przenośne, dokładnie mierzą wszystkie parametry i są proste w obsłudze.

Starania o ich zakup prowadziło Starostwo Powiatowe w Pile. Wniosek został złożony do kilku fundacji w kraju i to właśnie Fundacja Radia ZET odpowiedziała pozytywnie.

- To kolejna dobra wiadomość dla pacjentów Szpitala Specjalistycznego w Pile. W piątek podpisaliśmy umowę na dofinansowanie w kwocie 1,6 mln zł zakupu sprzętu na oddział intensywnej terapii i neurologii, dzisiaj otrzymaliśmy kolejny specjalistyczny sprzęt, który trafi na oddziały dziecięce – powiedział Przemysław Pochylski, etatowy członek Zarządu Powiatu w Pile.

Zadowolenia nie kryje również Rafał Szuca, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Pile.

- Bez dobrego sprzętu nie ma dobrej diagnostyki. Każdy nowy sprzęt nas cieszy, a kardiomonitory są niezwykle potrzebne – podkreślił. 

Odziały dziecięce w szpitalu wprawdzie dysponują kardiomonitorami, ale są one już  częściowo wyeksploatowane i mają przestarzałą technologię. Nie bez powodu zapadła zatem decyzja, że trafią właśnie na te dwa odziały.

- Dla nas to świetna wiadomość. Nowy kardiomonitor będziemy wykorzystywać również w przypadku dzieci, które nie przechodziły operacji, a potrzebują stałego monitoringu, na przykład temperatury ciała i ciśnienia – dodaje Maciej Osiecki, ordynator Oddziału Dziecięcego.

Z kolei Justyna Gródecka, ordynator Oddziału Neonatologii zapowiedziała, że teraz każdy noworodek, tuż po urodzeniu i przed wyjściem do domu będzie dokładnie przebadany na kardiomonitorze, zwłaszcza pod kątem wykrycia wad serca.    

Warto wiedzieć, że w 2017 roku w Szpitalu Specjalistycznym w Pile hospitalizowano łącznie 3 893 dzieci.

__________

Fundacja powstała w 1999 r.  i jest jedyną radiową organizacją charytatywną w Polsce. Obejmuje pomocą i opieką najbardziej potrzebujących i bezbronnych: osoby chore, niepełnosprawne, a w szczególności dzieci. Fundacja kupuje również sprzęt medyczny dla szpitali, aby pomóc lekarzom jak najlepiej leczyć, a pacjentom przyspieszyć powrót do zdrowia. Na mapie szpitali, które otrzymały sprzęt od Fundacji do tej pory był Gdańsk, Warszawa, Łódź, Lublin, Wrocław, Zabrze i Sanok, teraz dołączyła Piła.

bek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe