Eligiusz Komarowski Starostą Pilskim na kolejną kadencję!

  • 23.11.2018, 11:01
  • bek
Eligiusz Komarowski Starostą Pilskim na kolejną kadencję!
22 listopada obyła się pierwsza sesja Rady Powiatu w Pile kadencji 2018-2023. Starostą pilskim ponownie został wybrany Eligiusz Komarowski, a Przewodniczącym Rady Powiatu - Kazimierz Wasiak.

Podczas wyborów samorządowych, które odbyły się 21 października mieszkańcy powiatu pilskiego wybrali 25 radnych Rady Powiatu w Pile. Najwięcej - 11 mandatów zdobyło Porozumienie Samorządowe, 9 mandatów- Koalicja Obywatelska, 4 mandaty Prawo i Sprawiedliwość, 1 mandat PSL.

Sesja rozpoczęła się od złożenia ślubowania przez nowo wybranych radnych. Następnie Henryk Stokłosa w imieniu koalicji Porozumienia Samorządowego i Prawa i Sprawiedliwości zgłosił kandydata na przewodniczącego rady: Kazimierza Wasiaka (Porozumienie Samorządowe) i był to jedyny kandydat. Otrzymał on 15 głosów, zdecydowaną większość i tym samym ponownie został Przewodniczącym Rady Powiatu w Pile, pełnił tę funkcję również w poprzedniej kadencji.
- Bardzo serdecznie dziękuję za wybór. Obiecuję dalej solidnie pracować na rzecz rozwoju powiatu pilskiego - powiedział Kazimierz Wasiak.
Następnie dokonano wyboru wiceprzewodniczących. Zostali nimi: Henryk Stokłosa (Porozumienie Samorządowe) i Magdalena Zgiep-Porzucek (Prawo i Sprawiedliwość)

Radni wybrali również członków Zarządu Powiatu w Pile. Kandydatem zgłoszonym przez koalicję PS i PiS był Eligiusz Komarowski. Swojego kandydata zgłosiła również Koalicja Obywatelska, ale to Eligiusz Komarowski otrzymał zdecydowanie więcej głosów i ponownie został wybrany na stanowisko starosty pilskiego.
- Dziękuję za ten wybór, to kolejna kadencja, podczas której wspólnie będziemy realizować ważne i odpowiedzialne zadania. Gwarantuję współpracę i wysłuchanie każdego głosu, nie tylko radnych, ale również mieszkańców, działaczy, każdego kto się do mnie zwróci. Jeszcze raz dziękuję za oddane na mnie głosy. Pracujemy dalej! – powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Radni dokonali również wyboru wicestarosty pilskiego, został nim Arkadiusz Kubich (zastępca kierownika pilskiego oddziału KRUS w Poznaniu), etatowym członkiem Zarządu Powiatu została Maria Bratkowska, zastępca dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Pile, członkami zarządu zostali jeszcze: Przemysław Pochylski i Marek Kamiński (dyrektor Szkoły Podstawowej w Ujściu).

Radni Rady Powiatu w Pile VI kadencji lata 2018-2023

Porozumienie Samorządowe
KAMIŃSKI MAREK
KOMAROWSKI ELIGIUSZ
MADEJ MARIAN
NASRULLAH ALMUETAZ BELLAH
PABICH KRZYSZTOF
POCHYLSKI PRZEMYSŁAW
RAMUSIEWICZ EWA
SCHULZ IWONA
STOKŁOSA HENRYK – Przewodniczący Klubu
WASIAK KAZIMIERZ
ZAŁACHOWSKA EMILIA

Prawo i Sprawiedliwość
BOSAK-KAWA ZDZISŁAWA
KUBIAK-MAJEWSKA MONIKA
STRZELECKA TERESA
ZGIEP-PORZUCEK MAGDALENA – Przewodnicząca Klubu

Koalicja Obywatelska
AUGUSTYN MARIA
DĄBEK STANISŁAW
JARCZAK PAWEŁ
KARWACKA MAŁGORZATA
RYMER STEFAN
SZUTKOWSKI WOJCIECH
ŚLUGAJSKA EWELINA
WĄDOŁOWSKI GRZEGORZ
ZDZIERELA RAFAŁ – Przewodniczący Klubu

Polskie Stronnictwo Ludowe
PIECHOCKI STEFAN

 

bek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Totumfaccy Powiatowi
Totumfaccy Powiatowi 23.11.2018, 19:53
Liczymy, że owładnięty miłością do ludu pan starosta nie szczędząc środków budżetowych i porad wybitnych prawniczek ze stolicy zajjeebie Stowarzyszenie Ekologiczne Przyjaciół Ziemi Nadnoteckiej w ramach Gmin i Powiatów Nadnoteckich. Bo my lubimy smrody, to nam nie śmierdzi. Starosta na razie przegrywa w sądzie, ale Stokłosa też przegrywał i dalej się sądzi, jakby z przesiadywania i wycierania tyłkiem ław sądowych uczynił sobie sposób na życie, że posłużę się myślą wiernego famulusa, zombiego komuny, Zbigniewa Noski, fałszywego świadka który też wyciera krągłym zadem ławy sądowe.
600.000 zł
600.000 zł 23.11.2018, 19:31
Pan Komarowski jest wyraźnie szczęśliwy z wyboru. Jak policzyć 60 miesięcy po 10 tysięcy, jest o co się bić i wygrywać.
Kassandra
Kassandra 24.11.2018, 13:04
O ile dociągnie na stanowisku starosty do końca kadencji nowej rady.

Pozostałe