Delfinki to potęga

  • 4.12.2018, 06:36
  • boczny
Delfinki to potęga
We Władysławowie zgarnęli wór medali

UKS Delfinek SP1 Chodzież, po raz czarty z rzędu został najlepszym Klubem w Polsce, a dzięki systematyczności i pracy zawodników oraz wszystkich trenerów i instruktorów, przez te ostatnie cztery lata chodzieski klub nie przegrał ani jednej rundy…
Finał Klubowego Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach, zgodnie z zapowiedzią miał miejsce we Władysławowie. Tam ponad 200 najlepszych polskich zawodników z  kilkunastu klubów rywalizowało o tytuł najlepszego klubu w Polsce oraz w klasyfikacjach generalnych poszczególnych kategorii wiekowych.
Eksportową Chodzież reprezentowało 34 pływaków z UKS Delfinek SP1 Chodzież.
Bartosz Smaruj zlicza medale. Jest ich łącznie 80!
- Tak zdobyliśmy tam 80 medali z czego 32 złote, 32 srebrne i 16 brązowych. Dwukrotnie nasze sztafety mikstowe juniorów, składające się dwóch zawodników/zawodniczek, najmłodszej kategorii wiekowej E  (Olga Strzępka, Natalia Gembiak) oraz dwóch reprezentantów z kategorii D (Kamil Pietras, Radosław Grabowski) wygrały w konkurencjach 4x50 m po powierzchni i 4x50 m bi-fins, ustanawiając nowe rekordy Polski – wylicza szkoleniowiec Delfinka.
W kategorii seniorek w konkurencji sztafet na 4x100 m po powierzchni i 4x100 m bi-fins bezapelacyjnie pierwsze miejsca wywalczyła drużyna Delfinka w składzie Julia Małachowska, Inez Jesiołowska, Julia Nowak i Kinga Małachowska.
W seniorach na 4x100 m pp chodzieżanie zdobyli złoty medal, natomiast w konkurencji 4x100 m bf zajęli drugą lokatę, płynąc w składzie: Oliwier Jesiołowski, Oskar Kasprowicz, Adam Sałata i Filip Nowak.
Wśród najlepszych polskich zawodników w roku 2018 znalazła się dwójka naszych reprezentantek: Inez Jesiołowska w kat. C dziewcząt, Anna Sałata w kat. D dziewcząt.
Przez cały sezon ,,chodzieskie delfinki” miały wsparcie swoich rodziców. Zawsze można było liczyć na ich  liczny udział w zawodach oraz najgłośniejszy doping. Była też z ich strony w finale, podczas ceremonii dekoracji klasyfikacji generalnej za rok 2018, bardzo miła niespodzianka.
 A kolejne słowa podziękowania należą się także Dariuszowi Kępce z Budzynia z firmy Kepka Group oraz Sieci Hurtowni Elektrycznych Alfa-Elektro, także za okazane wsparcie.
Na zakończenie tegorocznych zmagań była 50-metrowa pływalnia w Berlinie, na którą zawodnicy z Chodzieży pokazali się 30 listopada.
Ale o tym niebawem.

 

 

boczny
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe