W Kaczorach fachowo o uzależnieniach

  • 08.12.2018, 14:10 (aktualizacja 08.12.2018, 14:14)
  • Anna Czapla-Furtacz
W Kaczorach fachowo o uzależnieniach
W Gminnym Ośrodku Kultury w Kaczorach odbyła się druga konferencja antyalkoholowa pod hasłem „Uzależnienia, mechanizmy, przebieg, konsekwencje i profilaktyka”. Organizatorem konferencji była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kaczorach.

Na spotkanie zaproszono specjalnych gości, którzy dzielili się fachową wiedzą na temat uzależnień. Odbyły się wykłady, prelekcje i dyskusje. Psycholog, Roman Pomianowski wygłosił wykład pt. „Jak rozpoznać, zapobiegać i życ bez uzależnień”. O prawnych oraz praktycznych aspektach sądowej procedury leczenia odwykowego mówiła Julia Koc, starszy kurator rodzinny Sądu Rejonowego w Chodzieży. Z kolei Kamila Kamińska, certyfikowany specjalista leczenia uzależnień opowiedziała o formach leczenia uzależnień. W drugiej części spotkania Adam Stępniewski, kierownik Posterunku Policji w Kaczorach przedstawił zebranym informacje statystyczne na temat uzależnień, dotyczące terenu gminy Kaczory.

- To było bardzo ciekawe spotkanie- mówi kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaczorach, Irena Radka- Rozszerzyło uczestnikom konferencji wiedzę w zakresie problematyki uzależnień nie tylko tych, powszechnie znanych typu alkoholizm czy narkomania, także tych nowych, jak uzależnienie od telefonów komórkowych, gier komputerowych, pilotów telewizyjnych itp. Dlatego zamierzamy kontynuować temat. W przyszłym roku planujemy kolejną, trzecią już konferencję na temat uzależnień. Chcemy, by wydarzenie to wpisało się na stałe do naszego kalendarza. Oczywiście w miarę potrzeby będziemy te konferencje modyfikować.

(acz)

Anna Czapla-Furtacz

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ciekawska podfruwajka
ciekawska podfruwajka 08.12.2018, 17:44
Ciekawe, czy przybył z misją redaktor naczelny i wydawca ulotki, wielki znawca spożywania flaszek w pracy, mieszkaniec sąsiedniej gminy, Mariusz Szalbierz.

Pozostałe