Das Krippenspiel, czyli jasełka...

  • 25.12.2018, 02:24
  • Janusz Justyna
Das Krippenspiel, czyli jasełka...
W Folwarku Hawaje w Starej Wiśniewce przygotowano wigilię dla członków koła Niemieckiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego w Złotowie. To były także obchody 25-lecia istnienia złotowskiego koła

Wigilia NTS-K w Folwarku p. Ginda to już tradycja. Za stołami zasiedli jego członkowie oraz zaproszeni goście: starosta Ryszard Goławski, tłumacz Jan Tuschik, wiceburmistrz Złotowa Małgorzata Chołodowska, dyrektor SP Górzna Krystyna Zarębska oraz radny Rady Miejskiej w Złotowie – Janusz Justyna. Gospodarzy wigilii reprezentował Klemens Mrela, przewodniczący koła NTSK w Złotowie oraz przewodniczący NTSK w Pile Edwin Kemnitz. Były życzenia jubileuszowe i świąteczne, które złożyli także Rolf-Peter Wachholz i Frank-Rainer Seelert z Flatower Vereinigung, zrzeszającego byłych mieszkańców powiatu złotowskiego.

W programie artystyczno-kolędowym wystąpił chór NTS-K z Piły oraz wybitna artystka operowa z Bydgoszczy, Paulina Grabarz-Szmajda. Ogromne brawa, szczególnie od niemieckojęzycznych uczestników jubileuszu zebrali uczniowie Szkoły Podstawowej w Górznej i Radawnicy pod opieką nauczycielki języka niemieckiego Sylwii Żyjewskiej. Młodzi ludzie wystawili jasełkowe przedstawienie pod tytułem „Das Krippenspiel”. Świetna znajomość języka niemieckiego wprawiła w zdumienie obcojęzycznych gości. Brawa były w pełni zasłużone!

Podczas obchodów jubileuszu 25-lecia koła NTS-K w Złotowie i wigilii w Hawajach był także świąteczny poczęstunek i prezenty!

(jj)

Janusz Justyna

Zdjęcia (73)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe