Nowa karetka dla pilskiego szpitala

  • 26.12.2018, 10:29
  • bek
Nowa karetka dla pilskiego szpitala
Kolejna inwestycja w zdrowie mieszkańców Szpital Specjalistyczny w Pile wzbogacił się o nowy ambulans. Przekazanie karetki odbyło się w środę, 19 grudnia. Kluczyki zespołowi ratunkowemu, który będzie jeździł nową karetką, wręczył Zbigniew Hoffmann Wojewoda Wielkopolski, z kolei dowód rejestracyjny przekazał ratownikom Eligiusz Komarowski, starosta pilski. 

Zakup nowej karetki to kolejny przykład doskonałej współpracy władz Powiatu Pilskiego i Wojewody Wielkopolskiego. Koszt zakupu ambulansu to 336 966,26 zł, z czego dofinasowanie Wojewody Wielkopolskiego wyniosło 250 000 zł. Powiat Pilski dołożył resztę: 86 966,26 zł.

- Każda inwestycja poczyniona w służbę zdrowia jest dla nas ważna, bo podnosi poziom poczucia bezpieczeństwa mieszkańców. To dla nas priorytet – powiedział Zbigniew Hoffmann, Wojewoda Wielkopolski.

Eligiusz Komarowski, starosta pilski z kolei powiedział:

- Drodzy goście, Państwo parlamentarzyści, panie Wojewodo – oby takich chwil jak najwięcej. Chciałbym przede wszystkim podziękować za to, że tu dzisiaj jesteście. Chciałbym podziękować za wspaniałą współpracę z panem Wojewodą, z parlamentarzystami: panią Martą Kubiak, panem Grzegorzem Piechowiakiem, panem Marcinem Porzuckiem, o których śmiało można powiedzieć, że są naszymi przyjaciółmi, przyjaciółmi Szpitala Specjalistycznego w Pile. Dzięki zakupowi tej karetki, sfinansowanej w tak dużym stopniu z budżetu państwa, mieszkańcy mogą czuć się bezpieczniej. 

 

Ambulans, o który wzbogacił się Szpital Specjalistyczny jest karetką typu P – podstawową, w której będzie jeździł zespół ratowników. Jest w pełni wyposażona w aparaturę do ratowania życia. Będzie ona funkcjonowała w ramach Państwowego Systemu Ratownictwa Medycznego i stacjonowała w Ujściu. Karetka, która dotąd tam stacjonowała, będzie służyć szpitalowi do transportu sanitarnego, w ramach podstawowej opieki zdrowotnej.

_______

Umowa na dofinasowanie została podpisana 26 września 2018 roku w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu przez wicewojewodę Marlenę Maląg. W imieniu władz Powiatu Pilskiego umowę podpisali: Eligiusz Komarowski, starosta pilski i Przemysław Pochylski, ówczesny etatowy członek Zarządu Powiatu w Pile.

Obecnie w powiecie pilskim w ramach Państwowego Systemu Ratownictwa w powiecie pilskim stacjonuje 5 karetek: w Wyrzysku, Wysokiej, Ujściu i dwie w Pile. 

bek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe