Wiosną otwarcie pilskiego hospicjum

  • 09.01.2019, 09:44
  • bek
Wiosną otwarcie pilskiego hospicjum
PIŁA  Na ten moment TPCh czekało wiele lat. Czekali także pilanie, ci chorujący wymagający stałej opieki, jak i ich rodziny. Teraz jesteśmy blisko finału

 

Trwają prace wykończeniowe i wyposażanie budynku pilskiego hospicjum stacjonarnego w meble, sprzęt AGD, RTV itd. Placówka jest niemal gotowa na przyjęcie pierwszych pacjentów. Budynek ma zostać oddany do użytku wiosną br.

 Jeszcze przed zimą rozpoczęto prace wykończeniowe wewnątrz budynku. Dofinansowanie z funduszy unijnych w wysokości 5,6 mln zł oraz regularne zbiórki charytatywne organizowane przez Towarzystwo Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile pozwoliły na rozpoczęcie budowy i doprowadzenie jej do szczęśliwego końca. Teraz środki wydatkowane są na prace wykończeniowe oraz na wyposażenie budynku w meble oraz sprzęt, a także na zorganizowanie przestrzeni na zewnątrz placówki. Nadal trwają zbiórki funduszy.

Co pozostało do zrobienia? W ostatnim czasie pomalowano i wykończono łazienki; kończy się malowanie innych pomieszczeń budynku, następnie wstawione zostaną drzwi wewnętrzne, sprzęt i łóżka. Budynek powinien być gotowy na wiosnę. Hospicjum stacjonarne będzie dysponowało 10 miejscami. Pozostałe 30 miejsc będzie przeznaczonych dla pacjentów zakładu opiekuńczo-leczniczego.

Na ostatnim etapie prac konieczne okazało się wykonanie kilku zmian na oddziale hospicyjnym, tak, by mogły na nim także przebywać dzieci. Zmiany te kosztują ok. 500 tys. złotych. Przebudowa ta jest jednak konieczna, by otrzymać większy kontrakt z NFZ.

- W naszym regionie nie ma zakładu opiekuńczo-leczniczego. Nie ma takiego w Pile, ale też w całej Północnej Wielkopolsce jest ich za mało. Taki zakład funkcjonuje w Złotowie i w Tucznie, i z drugiej strony, na wschód, dopiero w Bydgoszczy. Stąd potrzeby w naszym regionie są naprawdę duże – mówi dr Paweł Wiszniewski, prezes TPCh.

Przypomnijmy: Ogólna wartość całego projektu to ok 7 mln zł. Wsparcie z Funduszy Europejskich to 5.589.214 zł. – Trwają prace wykończeniowe, wyposażanie budynku w meble, sprzęt AGD/RTV, dodatkowe wyposażanie pokoi dla dzieci oraz zagospodarowywanie przestrzeni zewnętrznej. Staramy się "pukać" do wszystkich drzwi i szukać wsparcia, gdzie tylko jest to możliwe. Bierzemy udział we wszystkich możliwych wydarzeniach w regionie, aby wraz z wolontariuszami zbierać pieniądze. Wiele osób, instytucji i firm pomaga nam w każdy możliwy dla siebie sposób za co z całego serca dziękujemy! Pamiętajmy zawsze o tym, że robimy to dla siebie i naszych bliskich, bo nigdy nie wiadomo jaka czeka nas przyszłość i starość... – dodają szefowie TPCh.

Zbiórka prowadzona jest m.in. na portalu pomagam.pl pod linkiem: https://pomagam.pl/hospicjumwpile

W grudniu, przed świętami, zorganizowano zbiórkę, z której środki zostały przeznaczone na zakup pościeli dla hospicjum. Każdy, kto chce pomoc hospicjum może także przeznaczyć 1 proc. swojego podatku na rzecz budowy. Jak podarować 1% podatku? Wystarczy w formularzu PIT wpisać numer KRS 0000044377. Szczegóły także na stronie Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile.

bek

zdjęcia: TPCH im. SB S. Leszczyńskiej Piła

 

 

 

 

 

bek

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
jarek
jarek 09.01.2019, 13:04
mimo wszystko dobrze że jest nawet na 10 osób, być może da radę to rozwinąć do większej ilości
Tina
Tina 09.01.2019, 11:28
Czy ja dobrze zrozumiałam? Hospicjum jest dla 10 osób?
Ptaszka
Ptaszka 09.01.2019, 13:33
No właśnie

Pozostałe